У Львові тільки Винниківське озеро має офіційний дозвіл проводити купальний сезон

18:08 21 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР нагадує правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.

Відпочинковий період на базі відпочинку «Винниківське озеро» відкрили 7 липня. Поки що це єдиний водний об’єкт, де організовано масовий відпочинок людей на воді, оскільки він відповідає усім вимогам безпеки людей: санітарним нормам, безпеки щодо облаштування пляжу, рятувальних служб. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький зазначив:

«Ситуація з безпекою на воді, на жаль, є проблемною, особливо зараз, коли діти на канікулах і часто залишаються без нагляду. Статистика по місту Львову – один утоплений цього року.

Такі випадки трапляються на безгосподарських озерах. Винниківське озеро – єдине у Львові, яке має дозвіл на проведення купального сезону. Позаминулого року тут був нещасний випадок: вночі хлопець у нетверезому стані показував перед дівчиною, як він плаває, і в результаті залишився тут. 

Торік у Львові було двоє утоплеників, цього року 15-річний хлопець на Персенківці потонув. Після 1-2 чарки у людей з’являється героїзм, а п’яний на воді – це вже небезпека. Коли дорослі вип’ють, діти кинуті напризволяще. Це основна причина.

По-друге, перегрілися – і у воду. Коли ті, хто відпочиває, зрозуміли, що людина тоне, вже пізно. Тоді вже працюють водолазні служби. Нам треба самим думати про себе і своїх дітей.

Винниківське озеро – єдине у Львові, яке має офіційний дозвіл на проведення купального сезону. На підході – «Колиба» у Брюховичах. Якщо навіть цього року не відкриють купальний сезон офіційно, то наступний сезон буде дуже якісний». 

Натомість начальник Львівської центральної рятувально-водолазної служби Роман Фіца розповів:

«У нас ще є статистика щодо того, скільки львів’ян втопилося за межами міста: 2012 року – 18 осіб, 2013 – 10, 2014 – 10 людей. Це крім тих, які загинули в інших областях і на морях. 

Відповідно до всіх державних вимог, правил поведінки на воді, на Винниківському озері дотримані всі параметри, необхідні для того, щоб відкрити пляж. Це паспорт пляжу, який підписують органи місцевого самоврядування, погоджують Львівська центральна рятувально-водолазна служба, Державна санітарно-епідеміологічна станція, Державна служба з надзвичайних ситуацій. 

На цьому водному об’єкті є рятувальники, які вже працюють роками. Якщо рятувальники тільки прийшли на роботу вперше, ми їх готуємо, проводимо навчання – теорію і практику на місцях, видаємо свідоцтва. 

Температурний режим, який зараз встановився, надзвичайно важкий для нашої служби, тому що, станом на зараз, у Львівській області є вже 38 утоплених, з них троє – діти. Наголошую, що нещасні випадки здебільшого стаються у місцях, де люди неорганізовано купаються, де немає рятувальників, плавзасобів, і там, де директори баз халатно ставляться до своїх обов’язків. Також всі утоплення стаються о 4-5 год. вранці, 20.00-21.00 ввечері. 

Нагадую, що рятувальники рятують людей, які кричать про допомогу. Якщо хтось подає неправдивий сигнал, то це адміністративно карається. 

Найбільш проблемне озеро – Ясниський кар’єр: за півтора місяці 12 виїздів. Наголошую для батьків, що дивитися за дітьми, які купаються, треба у воді, повернувшись обличчям до берега, а не з берега дивитися на дітей. Тоді ніколи не буде нещасних випадків».

Як розповів директор бази відпочинку «Винниківське озеро» Роман Таратула, цьогорічний купальний сезон на водному об’єкті розпочався із запізненням через погодні та технічні умови. Через занадто низьку температуру на початку літа, лише з 7 липня можна було відпочити на озері у Винниках. Роман Таратула також зазначив:

«На базі відпочинку є повністю укомплектований штат: охоронці, рятувальники, медичні працівники. У нас є внутрішня рятувальна служба, яка вже довгий час обслуговує озеро і робить це цілий рік, аби не залишати водне плесо без догляду. Кожні 10-15 хвилин ми попереджуємо людей з гучномовця, де можна, а де не можна купатись». 

Влітку на озері двічі на місяць санепідслужба проводить планові набори води для аналізу. Роман Таратула додав: «На початку липня Львівська санітарна служба виявила перевищення рівня кишкової палички в одному з чотирьох зразків води. Це могло бути спричиненим великим притоком дощової води. Тому ми прийняли рішення додатково обробити зону купання вздовж берегів і центральну частину озера вапном». 

На щастя, на Винниківському озері утоплеників не було. Проте відпочивальників і надалі просять бути обережними, особливо це стосується батьків, які відпочивають з маленькими дітьми, та людей, які вживали алкогольні напої.

На адміністративних територіях Львівської міської ради, за результатами інвентаризації водних об’єктів, обліковано 118 водних об’єктів, з них 22 водойми мають рекреаційне і декоративне призначення. Всі інші водні об’єкти (в т.ч. річки і потічки) є невеликими природними і технічними (пожежними) водоймами.

Для деяких людей відпочинок на воді закінчується трагедією. Протягом 2011 року на водних об’єктах Львівської області загинуло 104 особи, з них – 9 дітей; у 2012 році – 99 осіб, з них 17 – діти. У 2013 році у Львівській області загинуло 94 особи, з них 13 – діти. У 2014 році – 102 особи, з них семеро – діти. 

У 2012 році було також 18 львів’ян, які загинули за межами міста, у 2013 році – 10 осіб. У 2014 році за межами міста загинуло 10 львів’ян. 

На водних об’єктах міста Львова загинуло: 2009 рік – чотири людини, 2010 та 2011 р. р. – по п’ять людей, 2012 рік – дві людини; 2013 рік – дві особи; 2014 рік – дві людини. 

Довідка Причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними. Тому управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію:

«Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хвилин.

Де купатися?

Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, – не соромтеся, кличте на допомогу. В останні роки значно збільшується небезпека відпочинку людей на воді в місцях, де використовують привізні плаваючі технічні засоби у вигляді різних «водних велосипедів», «водних скутерів», моторних човнів та ін., які самочинно спускаються на воду з автомобільних причепів.

Де і як пірнати?

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – «солдатиком». Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете вдаритися об дно, знепритомніти та втопитися.

Категорично забороняється:

заходити у воду в нетверезому стані;

запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

допускати у воді грубі ігри з захопленням рук та ніг учасників;

подавати фальшиві сигнали біди;

засмічувати воду та береги водойми;

тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса».

Про це повідомили сьогодні, 21 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради. 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу