У Львівській міськраді пообіцяли впоратися з омелою восени

10:10 3 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Директор департаменту містобудування ЛМР запевнив: «Зрізка гілок дерев з кущами омели може бути лише весною та восени».

Депутати Львівської міської ради ухвалили під час минулого засідання сесії «Програму озеленення Львова», в якій передбачено й заходи боротьби з омелою. У рамках проведення заходів з озеленення міста з міського бюджету спрямували кошти на догляд за зеленими насадженнями, включаючи заходи боротьби з омелою, а саме застосування механічного методу обрізування гілок з кущами омели.

Директор департаменту містобудування Сергій Коровайник зазначив: «Цього року ми активно робили в Стрийському парку обрізки дерев, заражених омелою, тобто ми робили формовку дерев і зрізали омелу. На осінь ми хоче це завершити і по Стрийському парку це питання закрити».

Сергій Коровайник також пояснив: «Загалом, зрізка гілок дерев з кущами омели може бути лише весною та восени. Ми не можемо різати дерева протягом літа, бо вони можуть загинути. Ми хочемо зробити систему ліквідації омели по всьому місту одразу. Наразі говорити про якийсь термін важко, це питання залежить від того, скільки буде передбачено коштів у бюджеті».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Розповсюдження омели здійснюють птахи, яких приваблюють її ягоди. Поїдаючи клейкі за консистенцією ягоди, що містять кісточки, птахи чистять дзьоб, витираючи його по гілках дерев, частіше на верхніх, де зручно сидіти. Кісточка приклеюючись до гілки за наявності вологи з часом починає проростати. Також можливе зараження через пташиний послід, насіння омели проходить травну систему пташок неушкодженим».

«Частину поживних речовин омела створює самостійно шляхом фотосинтезу, тому її відносять до напівпаразитів. Волога, яку вбирає омела з дерева, стає дефіцитною для гілок, тому дерево з часом втрачає естетичний природній вигляд, крона розріджується, ріст дерева сповільнюється. З незначною інсемінацією дерева живуть дуже довго, тоді як ширше розростання омели спричиняє верхівкове всихання, а згодом і всихання всього дерева», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

13:17 20 червня 2021 р.

У Львові закликають не косити траву влітку

Висота скошування трави має бути не менше 5 см. А гул газонокосарок не повинен перевищувати норми шумового навантаження для житлової зони.

Рубрика: Природа

09:42 14 червня 2021 р.

Карпати накрило снігом улітку

У Карпатах продовжує падати сніг у червні. Температура повітря в гірському регіоні складає 0 градусів. 30 травня: у Карпатах випав сніг. Фото

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу