Львівські мусульманки відзначили День хіджабу

12:03 7 лютого 2024 р.

Фото до новини

Жінка в ісламі цнотлива і зберігає свою красу для чоловіка. Також вона виконує наказ Аллага — приховувати свою красу від інших.

В неділю, 4 лютого, активістки жіночої організації Ірада організували зустріч у львівському Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (вул.Лінкольна, 29А), де розповідали про одежу мусульманок — хіджаб. 

Про це повідомляє ісламський центр на своїй сторінці у Facebook, пише  DailyLviv.com.

«Обговорили чи обмежує хіджаб мусульманку. Також подивились відео звернення наших сестер львів’янок, які розказали як вони прийшли до ісламу та як вдягнули хустку», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що гості заходу «приміряли на себе образ мусульманок і їм це дуже сподобалося, також розписували гостям руки хною». «Після було частування зі східними солодощами та смачним тортом. Гості були дуже задоволені гостинністю та самою атмосферою», — наголошують організатори зустрічі.

   

За словами імама Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада у Львові Ібрагіма Жумабекова, захід був виключно жіночий та присвячений Всесвітньому дню хіджабу.

«Це міжнародний день хіджабу, суть його проста — ми показуємо свою культуру, що жінка в ісламі цнотлива і зберігає свою красу для чоловіка. Також вона виконує наказ Аллага — приховувати свою красу від інших. Подібними заходами ми пропагуємо цнотливість у суспільстві, тому що не секрет, як низько впала мораль у світі. На додаток, подібними заходами ми розвінчуємо міф про те, що іслам пригнічує жінку, змушуючи її одягати хіджаб. Ми показуємо, що це є вільний вибір жінки», — розповів сайту «Духовна велич Львова» імам Ібрагім.

«У Корані ми бачимо постанову, що має бути прикрито одягом жінки, але в різних країнах діють різні богословські школи. Тому в деяких з них намагаються максимально убезпечити жінок. Також є вплив традиції того чи іншого народу. Наприклад, в Афганістані жінка повністю закрита, навіть її очей не видно. Іслам до цього не зобов’язує, але у них така традиція, яку вони сприймають як релігійну норму. В Саудії жінки одягають нікаб — прикривають обличчя, але очі видно, а також кисті. У наш час ми можемо помічати поміж мусульман також вплив західного світу, коли жінки намагаються поєднати ісламську традицію і західну культуру, тому одягають не повністю хіджаб, а лише його частину», — додав він.

Нагадаємо, в Україні започаткували традицію іфтару на офіційному рівні.

До теми:

Імам Львова став муфтієм мусульман України

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів