У Львові запускають першу в Україні лінію з переробки ртутних ламп (оновлено: відео)
17:28 20 жовтня 2015 р.
Сьогодні на міській ТЕЦ відкрили лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, що містять ртуть, яка є першою такою на території України.
Про це повідомили в прес-службі ЛМР.
Запуск лінії передбачено проектом «Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна», який реалізовується за співфінансування ЄС. Загалом на втілення його в життя передбачено близько 1,3 млн євро: йдеться про створення власне лінії (700 тис. євро), розроблення програми, проведення досліджень, семінарів та конференцій, широкої інформаційної кампанії та придбання обладнання для безпечного поводження з відходами електронного устаткування.
Найбільш масштабним із цих заходів є, власне, купівля цього надсучасного інтелектуального комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, що містять небезпечну для здоров'я людини та довкілля ртуть.
Постачальник цього обладнання – шведська компанія «MRT System International AB» – є одним зі світових лідерів у галузі рециклінгу електронних відходів, зокрема й тих, які містять небезпечні компоненти. Обладнання цієї фірми використовують в Європі, Північній Америці та Азії.
За словами координатора проекту Оксани Війтик, оскільки лінія буде повністю автоматизована, працюватимуть тут всього 2 людини, для яких представники компанії-постачальника вже провели навчання. Механізм роботи лінії полягатиме у подрібненні лампи, виділенні її структурних частин та подальшій їх переробці.
Потужність закупленої технологічної лінії складає близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Це дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю Західну Україну. Як зазначають в міському управлінні екології та благоустрою, основним критерієм ефективності використання цього обладнання є застосування практично безвідходної технології, або, як її ще називають, технології «zero waste». Практично усі компоненти, отримані в результаті переробки ламп, можуть бути використані як вторинна сировина. У результаті реалізації проекту, не лише закупили власне обладнання, а й відремонтували та повністю реконструювали цех, у якому він надійно та безпечно функціонуватиме. Це дасть новий поштовх для ефективного використання та освоєння промислових територій міста Львова, зокрема – території ТЕЦ-2.
Збір використаних ламп від населення здійснюватиметься на базі 2 уже закуплених пересувних приймальних пунктів – еко-бусів.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook