Зарплати у Львові зростають найвищими в країні темпами, – ЗМІ

17:45 5 лютого 2018 р.


Фото: скріншот

Львів піднявся за підсумками четвертого кварталу 2017 року на третю сходинку в рейтингу населених пунктів із найвищим рівнем середніх зарплат.

Про це йдеться у журналі «Новое Время», де також розповіли, що, за даними «Work.ua», станом на січень 2018 року зарплата, яку пропонують роботодавці в Києві, становила в середньому 10,3 тисячі гривень на місяць. А в Одесі, яка традиційно відрізняється високим рівнем оплати праці, це значення дорівнює 9,6 тисячі гривень.

Натомість львівські компанії тепер обіцяють потенційним співробітникам щомісяця майже по дев’ять тисячі гривень. За середнім рівнем пропонованих у регіоні зарплат галицька столиця вже обігнала такі промислові центри, як Дніпро з його 8,2 тисячі гривень на місяць, Харків (8,8 тисячі гривень) і Вінницю (вісім тисяч гривень).

Хоча за результатами 2015 року, 2016 року і трьох кварталів 2017 року, 700-тисячіячний Львів був лише п'ятим. За торішніми даними «Work.ua» можна зробити висновок, що у Львові роботодавці стали пропонувати кандидатам на третину більші зарплати, ніж у 2016 році.

Це рекордний приріст порівняно з іншими великими містами країни. Зокрема, у Дніпрі подібна « надбавка» становить 25% від рівня попереднього року, в Києві та Одесі — 22%, а в Харкові – 21%.
«HR»-експерт порталу «Rabota.ua» Тетяна Пашкіна відповіла запитання про те, чому заробітки у Львові ростуть швидше, ніж у столиці і містах-мільйонниках, так: «Польша не дрімає».

Західна країна-сусідка дійсно посилено «підмітає» трудові ресурси сусідніх із нею регіонів України. Офіційна Варшава спростила процедуру працевлаштування для працівників зі сходу, а польські роботодавці проявляють до них зростаючий інтерес.

«Убік України як джерела трудових ресурсів звернули свій погляд і роботодавці зі Словаччини та Румунії», – каже керуючий партнер компанії «Odgers Berndtson Ukraine» Роман Бондар».

Щоб якось протистояти цим зовнішнім конкурентам у боротьбі за працівників, компанії, що мають активи у Львові і області, стали динамічніше, аніж в інших регіонах України, збільшувати зарплати і бонуси власному персоналу. Останні кілька років у передмістях Львова з'явилося кілька великих підприємств з іноземними інвестиціями.

Тільки на одному з них – «Fujikura» – близько трьох тисяч робочих місць. А на розташованому неподалік від нього заводі «Bader» – 1,5 тисячі.

Приходять великі роботодавці і безпосередньо до Львова. У грудні минулого року міжнародна група компаній «VEON» (до лютого 2017 року – «VimpelCom Ltd»), яка володіє українським мобільним оператором «Kyivstar», відкрила тут глобальний сервісний центр. Представництво, розраховане майже на одну тисячу робочих місць, адмініструє персонал, фінанси і закупівлі для «VimpelCom» у семи країнах СНД.

У Львові відкрила сервісний центр, який обслуговує 20 країн, і компанія «Nestle». Свій офіс запустив тут і аудиторський гігант «PwC». А компанії «Ericsson» і «Siemens» презентували у Львові відділи розробок.

dailylviv.com

До теми

14:56 26 травня 2022 р.

Модульне містечко для переселенців, яке закінчують будувати, буде поліпшеного комфорту, - Козицький

У Яворівському районі закінчують будівництво модульного містечка для вимушених переселенців. Тут зможуть жити жінки з дітьми, які змушені були покинути домівки через напад росії.

Рубрика: Економіка

20:23 25 травня 2022 р.

П'ять професій, які здобули переселенці на Львівщині і знайшли роботу

80 переселенців, що тимчасово проживають у Львові, пройшли безкоштовні навчальні курси із здобуття навичок з п’яти професій. Після курсів вони отримали змогу працевлаштуватись.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу