Зарплати у Львові зростають найвищими в країні темпами, – ЗМІ

17:45 5 лютого 2018 р.


Фото: скріншот

Львів піднявся за підсумками четвертого кварталу 2017 року на третю сходинку в рейтингу населених пунктів із найвищим рівнем середніх зарплат.

Про це йдеться у журналі «Новое Время», де також розповіли, що, за даними «Work.ua», станом на січень 2018 року зарплата, яку пропонують роботодавці в Києві, становила в середньому 10,3 тисячі гривень на місяць. А в Одесі, яка традиційно відрізняється високим рівнем оплати праці, це значення дорівнює 9,6 тисячі гривень.

Натомість львівські компанії тепер обіцяють потенційним співробітникам щомісяця майже по дев’ять тисячі гривень. За середнім рівнем пропонованих у регіоні зарплат галицька столиця вже обігнала такі промислові центри, як Дніпро з його 8,2 тисячі гривень на місяць, Харків (8,8 тисячі гривень) і Вінницю (вісім тисяч гривень).

Хоча за результатами 2015 року, 2016 року і трьох кварталів 2017 року, 700-тисячіячний Львів був лише п'ятим. За торішніми даними «Work.ua» можна зробити висновок, що у Львові роботодавці стали пропонувати кандидатам на третину більші зарплати, ніж у 2016 році.

Це рекордний приріст порівняно з іншими великими містами країни. Зокрема, у Дніпрі подібна « надбавка» становить 25% від рівня попереднього року, в Києві та Одесі — 22%, а в Харкові – 21%.
«HR»-експерт порталу «Rabota.ua» Тетяна Пашкіна відповіла запитання про те, чому заробітки у Львові ростуть швидше, ніж у столиці і містах-мільйонниках, так: «Польша не дрімає».

Західна країна-сусідка дійсно посилено «підмітає» трудові ресурси сусідніх із нею регіонів України. Офіційна Варшава спростила процедуру працевлаштування для працівників зі сходу, а польські роботодавці проявляють до них зростаючий інтерес.

«Убік України як джерела трудових ресурсів звернули свій погляд і роботодавці зі Словаччини та Румунії», – каже керуючий партнер компанії «Odgers Berndtson Ukraine» Роман Бондар».

Щоб якось протистояти цим зовнішнім конкурентам у боротьбі за працівників, компанії, що мають активи у Львові і області, стали динамічніше, аніж в інших регіонах України, збільшувати зарплати і бонуси власному персоналу. Останні кілька років у передмістях Львова з'явилося кілька великих підприємств з іноземними інвестиціями.

Тільки на одному з них – «Fujikura» – близько трьох тисяч робочих місць. А на розташованому неподалік від нього заводі «Bader» – 1,5 тисячі.

Приходять великі роботодавці і безпосередньо до Львова. У грудні минулого року міжнародна група компаній «VEON» (до лютого 2017 року – «VimpelCom Ltd»), яка володіє українським мобільним оператором «Kyivstar», відкрила тут глобальний сервісний центр. Представництво, розраховане майже на одну тисячу робочих місць, адмініструє персонал, фінанси і закупівлі для «VimpelCom» у семи країнах СНД.

У Львові відкрила сервісний центр, який обслуговує 20 країн, і компанія «Nestle». Свій офіс запустив тут і аудиторський гігант «PwC». А компанії «Ericsson» і «Siemens» презентували у Львові відділи розробок.

dailylviv.com

До теми

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

21:43 20 вересня 2020 р.

Укрзалізниця з 21 вересня відновить продаж квитків на поїзди далекого сполучення з низки міст

Укрзалізниця, у зв’язку зі зміною епідемічної ситуації у містах Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл, Дубно, Тернопіль, Чернівці, а також у Новоселицькому та Рівненському районах, з 21 вересня відновить продаж квитків на низку поїздів із станцій, де раніше продаж квитків був тимчасово зупинений.

Рубрика: Економіка

21:59 19 вересня 2020 р.

Бізнесмен віддав на благодійність $8 млрд – майже все, що заробив за життя

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів - майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу