На Львівщині передбачено створення 99 об’єднаних тергромад

18:42 7 липня 2016 р.

  • 0

Дуже мало місцевих керівників хочуть брати на себе відповідальність за створення об’єднаних територіальних громад. Саме через це реформа децентралізації так сильно гальмує.

Про це сьогодні, 7 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Головні проблеми об’єднання територіальних громад на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

- Основна проблема – це відповідальність, яку ніхто не хоче на себе брати. Реформа децентралізації передбачає, що повноваження передадуть на місця: що робити зі школою, що буде з садочком, як наповнювати бюджет. А бачення і розуміння на місцевому рівні нема. Тобто відповідальність на себе місцева влада брати не хоче. І тому більшість сільських голів говорять: «Ми не проти децентралізації, але нехай там в Києві приймуть, як нас об’єднають, так і буде», - ділиться він своїм досвідом спілкування з сільськими головами.

За його словами, дотепер не створено жодної  громади в Радехівському, Кам’янка-Бузькому та Буському районах.

- Основний принцип децентралізації – принцип добровільності. Ми всіляко сприяємо громадам. Але ми не можемо замість них цей процес пройти, - наголошує Ростислав Замлинський.

З розмов з громадами він також згадує, що багато хто побоювався, що після об’єднання в їхньому селі зачинять школу чи  ФАП, чи бібліотеку.

- Зараз можна сказати, що зі 107 інфраструктурних об’єктів (школи, садочки. ФАП, амбулаторії, бібліотеки, будинки культури), які були на території громади до об’єднання, всі функціонують. Громада прийняла рішення, що вони потрібні, і вона їх фінансує, - розвіює побоювання мешканців Ростислав Замлинський.

Також він нагадав, що сьогодні діє рішення Львівської обласної ради про затвердження перспективного плану, який передбачає створення 162 об’єднаних територіальних громад. Натомість Кабінет Міністрів затвердив тільки 88.

- Зараз розроблені зміни до проекту перспективного плану, які передбачають 99 об’єднаних територіальних громад, - каже обласний чиновник.
Але зараз вже створено 15 об’єднаних територіальних громад, які мають прямі бюджеті відносини з Міністерством фінансів. Ще в одній громаді, Ходорівській, пройшли вибори навесні цього року. Вона почне працювати на прямих бюджетних відносинах вже з січня 2017 року.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:27 25 травня 2020 р.

Рух транспорту на частині вул. Рудницького перекрито

Від сьогодні, 25 травня, і орієнтовно до 30 травня буде перекрито рух транспорту на частині вул. Рудницького, у зв’язку із проведенням робіт по заміні аварійної ділянки колектора.

Рубрика: Ситуації

18:27 24 травня 2020 р.

Польщу накриває небачена лавина безробітних,- ЗМІ

Може виявитися, що українці, котрі обходяться (підприємцям – ред.) дешевше та не користаються з допомоги на час кризи, у декотрих галузях витіснятимуть польських працівників.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

Додаткова сесія ЗНО буде 24 липня-10 серпня, додатково зареєструватись можна відсьогодні

Усіх охочих зробити тест на антитіла до Covid-19 мер скерував у приватні лабораторії

Суд у Львові оголосив вирок підпалювачу автомобіля журналістки Радіо Свобода

На 105-ти ринках Львівщини склали акти щодо усунення недоліків

На ПП "Краківець" вилучили "Опель"

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу