На Львівщині передбачено створення 99 об’єднаних тергромад

18:42 7 липня 2016 р.

Дуже мало місцевих керівників хочуть брати на себе відповідальність за створення об’єднаних територіальних громад. Саме через це реформа децентралізації так сильно гальмує.

Про це сьогодні, 7 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Головні проблеми об’єднання територіальних громад на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

- Основна проблема – це відповідальність, яку ніхто не хоче на себе брати. Реформа децентралізації передбачає, що повноваження передадуть на місця: що робити зі школою, що буде з садочком, як наповнювати бюджет. А бачення і розуміння на місцевому рівні нема. Тобто відповідальність на себе місцева влада брати не хоче. І тому більшість сільських голів говорять: «Ми не проти децентралізації, але нехай там в Києві приймуть, як нас об’єднають, так і буде», - ділиться він своїм досвідом спілкування з сільськими головами.

За його словами, дотепер не створено жодної  громади в Радехівському, Кам’янка-Бузькому та Буському районах.

- Основний принцип децентралізації – принцип добровільності. Ми всіляко сприяємо громадам. Але ми не можемо замість них цей процес пройти, - наголошує Ростислав Замлинський.

З розмов з громадами він також згадує, що багато хто побоювався, що після об’єднання в їхньому селі зачинять школу чи  ФАП, чи бібліотеку.

- Зараз можна сказати, що зі 107 інфраструктурних об’єктів (школи, садочки. ФАП, амбулаторії, бібліотеки, будинки культури), які були на території громади до об’єднання, всі функціонують. Громада прийняла рішення, що вони потрібні, і вона їх фінансує, - розвіює побоювання мешканців Ростислав Замлинський.

Також він нагадав, що сьогодні діє рішення Львівської обласної ради про затвердження перспективного плану, який передбачає створення 162 об’єднаних територіальних громад. Натомість Кабінет Міністрів затвердив тільки 88.

- Зараз розроблені зміни до проекту перспективного плану, які передбачають 99 об’єднаних територіальних громад, - каже обласний чиновник.
Але зараз вже створено 15 об’єднаних територіальних громад, які мають прямі бюджеті відносини з Міністерством фінансів. Ще в одній громаді, Ходорівській, пройшли вибори навесні цього року. Вона почне працювати на прямих бюджетних відносинах вже з січня 2017 року.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:23 24 листопада 2020 р.

За вихідні в області поліція склала 40 протоколів через відсутність маски

У суботу, 21 листопада, вступив у дію закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно з ним заборонено перебувати у громадських місцях без маски.

Рубрика: Ситуації

17:22 24 листопада 2020 р.

Рух на українсько-польському кордоні поступово відновлюється

Східні сусіди знову приїжджають до Польщі. Ті, хто не може зробити це законно, знайшли нові шляхи в’їзду на територію Республіки Польща. Попри те, що пандемія – у розпалі і діють пов’язані з нею обмеження, прагматичні громадяни України подолали свої побоювання, – пише видання «Dziennik Gazeta Prawna».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу