Прокуратура Львівської області домоглася покарання 151 правоохоронця

13:28 13 лютого 2018 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

У прокуратурі запевнили, що вона внесла понад 300 документів реагування на виявлені порушення конституційних прав громадян на Львівщині.

Про це повідомили сьогодні, 13 лютого, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли: «У 2017 році за результатами перевірок щодо дотримання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокурорами внесено 318 документів прокурорського реагування на виявлені порушення. За результатами розгляду цих вказівок до відповідальності притягнуто 151 службову особу органів національної поліції, державної кримінально-виконавчої, міграційної та прикордонної служби».

«Зокрема, не забезпечено належними матеріально-побутовими умовами в’язнів у державних установах «Сокальська виправна колонія №47» та «Львівській виправна колонія №48». З ініціативи прокуратури області, міністерством юстиції України вказані установи включені до переліку установ виконання покарань, які підлягають оптимізації, а відтак розпочато процес призупинення їх роботи. Сокальську колонію у грудні 2017 року вже закрито», – поінформували також у прокуратурі.

«Крім цього, виявлено випадки безпідставного застосування до в’язнів крайніх заходів дисциплінарного впливу. За вказівками прокурорів поновлено права дев’ятьох в’язнів, яких звільнено із штрафних приміщень установ кримінально-виконавчої служби, а за цими фактами 10 службовців притягнуто до відповідальності», – розповіли також у прокуратурі.

«Завдяки посиленій взаємодії прокуратури з іншими правоохоронними органами, виявлено корупційне кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), вчинене відповідальною особою держустанови «Сокальська виправна колонія №47». Як було встановлено, вказана особа отримала 9 тис грн неправомірної вигоди за сприяння суб’єкту підприємницької діяльності в укладенні договору оренди та зниженні орендної плати за складське приміщення, що належить установі виконання покарань. Обвинувальний акт стосовно працівника колонії скеровано до суду для розгляду по суті», – повідомили також у прокуратурі.

«Задокументовано також два факти вчинення працівниками «Львівської виправної колонії №48» кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), які намагалися у виправному закладі збути наркотичні засоби. Стосовно одного із зловмисників до суду скеровано обвинувальний акт, а стосовно іншого – триває досудове розслідування», – поінформували також у прокуратурі.

«Реагували органи прокуратури і на порушення вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» у діяльності «Львівської установи виконання покарань №19», яка виконує функцію слідчого ізолятора. Зокрема, завдяки прокурорському втручанню до дисциплінарної відповідальності притягнуто 21 службову особу, якими допускались порушення прав в’язнів на листування, комунально-побутове та медико-санітарне забезпечення. За вказівками прокурорів виведено з експлуатації сім кімнат для затриманих, що не відповідали вимогам національного законодавства та міжнародних стандартів», – розповіли також у прокуратурі.

«Також виявлено грубі порушення конституційних прав в’язнів на належні умови перебування у спеціальних установах Нацполіції Львівщини. Як наслідок, призупинено роботу ізоляторів тимчасового тримання у Дрогобичі та Сокалі», – повідомили також у прокуратурі.

«Задокументовано факт вчинення працівником Головного управління ДМС у Львівській області кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Шляхом обману чоловік намагався заволодіти коштами за невжиття заходів щодо видворення громадянина Грузії за межі України. Стосовно порушника вже постановлено обвинувальний вирок», – поінформували також у прокуратурі.

«За апеляційними скаргами прокурорів скасовано вісім незаконних постанов судів першої інстанції щодо накладення на правопорушників стягнень у вигляді громадських робіт та адміністративного арешту. З ініціативи прокурорів з ізоляторів тимчасового тримання територіальних органів поліції області звільнено дві незаконно поміщені особи», – повідомили також у прокуратурі.

«Не оминула прокурорська перевірка Львівський та Мостиський прикордонні загони Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України. У цих загонах зафіксовані факти порушення прав затриманих під час їх поміщення в місця тимчасового тримання, також виявлено порушення щодо медико-санітарного забезпечення. Значну частину порушень невідкладно усунено», – розповіли також у прокуратурі.

«Численні порушення у сфері надання особам психіатричної допомоги в примусовому порядку виявлено у «Львівському обласному клінічному психоневрологічному диспансері». За результатами перевірки до відповідальності притягнуто вісьмох посадових осіб комунального закладу», – поінформували також у прокуратурі.

dailylviv.com

До теми

17:25 27 травня 2022 р.

У Дрогобичі московські попи обікрали церкву

«Голі» стіни, зняті хрести та дзвони: у звільненій від московської патріархії церкві Іова Почаївського провели першу спільну молитву за Україну .

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу