Ділянки в Брюховичах, які незаконно вилучили з лісу, екснардеп Зубик не може забудовувати

12:52 24 листопада 2021 р.

Фото до новини

Шевченківський районний суд Львова відмовив ТОВ «Оріон-Експорт» у знятті арешту на дві ділянки у Брюховичах загальною площею 14,3 га. Одна з ділянок перебуває в оренді, а інша – у власності «Оріон-Експорту».

Про це інформують Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com.

Фірма належить до групи компаній «Інтергал-Буд» львівського бізнесмена, колишнього нардепа Володимира Зубика. Компанія заявила про намір вести будівництво на цій території, але прокуратура підозрює, земля у незаконний спосіб вибула із земель лісового фонду.

Ухвали про це оприлюднені у Єдиному державному реєстрі судових рішень 22 листопада цього року.

У квітня цього року поліція розпочала розслідування щодо цієї землі. Ще у 2000 році Брюховицька селищна рада вилучила 14,3 га території Львівського лісопаркового господарства і віднесла їх до земель запасу. Після цього рада передала територію колишнього лісу ТОВ «Оріон-Експорт» в оренду на 50 років для будівництва відпочинкового комплексу.

Потім селищна рада поділила цю земельну ділянку на дві: 13,2 га та 1,15 га, більшу ділянку передала в оренду, а менша перейшла в приватну власність «Оріон-Експорт». Восени 2020 року, незадовго до приєднання до Львівської ОТГ, селищна рада затвердила містобудівні умови і обмеження для будівництва там відпочинкового комплексу та санаторіїв.

Відомо, що ТОВ «Оріон-експорт» звернулось до управління екології Львівської міської ради і повідомило про намір зрубати дерева й почати будівництво на землі.

Розгляд в суді

У обох скаргах представники компанії назвали однакові причини для скасування арешту ділянок. Мовляв, «Оріон-Експорт» не було присутнім при розгляді питання про арешт майна, а сам арешт нібито накладений необґрунтовано. Зокрема покликався на рішення господарських судів у 2002-2003 рр., згідно з якими ділянки були надані із земель запасу, а не із земель лісового фонду, і вони не відносились до земель рекреаційного призначення.

Також повідомляли, що компанія є користувачем землі на законних підставах і жодних дій щодо вони також повідомили, що «на даний час, жодні роботи на земельній ділянці не ведуться і в силу специфіки такої (ділянки – ред.), вона не може бути прихована, переміщена, зіпсована, пошкоджена, знищена чи перетворена».

На думку представника компанії, арешт фактично зупиняє підприємницьку діяльність «Оріон-Експорт». Інших активів, окрім цієї землі, фірма немає. Але має господарські зобов’язання перед контрагентами, виконання яких залежить від можливості користування цими ділянками. Ще прокуратура нібито не надала достатніх доказів для застосування саме такого заходу (арешту).

Прокуратура надала лише один аргумент на свій захист, зазначивши, що земельні ділянки у незаконний спосіб вибули із земель лісового господарства, у зв’язку з чим проводиться розслідування. А «Оріон-Експорт» має затверджено містобудівні умови для забудови, тобто у разі скасування арешту, не буде можливості зберегти ліс.

Саме тому суд вирішив, що доки триває досудове розслідування, запобіжний захід у вигляді арешту є правомірним.

Про компанію

ТОВ «Оріон-Експорт» зареєстровано у Львові, а його власниками є Оксана Кіндрат (50% від статутного капіталу), ТОВ «Фірма Інтеграл» (15%), ТОВ «Рєнт Сервіс» (15%) і «Компанія з управління активами «Крістал ессет менеджмент»» (20%). Компанія належить до групи «Інтеграл-буд» ‒ одного з найбільших забудовників України. Основним бенефіціаром групи є колишній народний депутат Володимир Зубик.

Суд забрав ще 15 соток брюховицького лісу у незаконних власників

Одне військове містечко у Брюховичах біля Львова врятували від забудови

Військове містечко №85 перейде у власність громади Львова

У Львові вирубають 15 гектарів лісу для забудовників

У Брюховичах рубають дерева: збудують 8 багатоповерхівок на 600 квартир

Озеро в Брюховичах забирають в орендаря і відкривають для вільного доступу

Масштабну забудову в Брюховичах проштовхнули під прикриттям реабілітаційного центру. Хто у схемі


 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів