Львівська міськрада хоче зупинити вирубування 13 га лісу у Брюховичах

20:53 16 листопада 2021 р.

Зараз триває кримінальне провадження щодо Брюховицької селищної ради, зокрема і стосовно виділення ділянок на Лікарській – за статтями «Зловживання службовим становищем» і «Службове підроблення».

Про це заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач написав у ФБ, інформує Dailylviv.com: "Міське управління екології отримало заяву від такого собі ТзОВ «Оріон-Експорт» обстежити зелені насадження на їхній ділянці, що на вулиці Лікарській, 4 у Брюховичах. Якщо простими словами, наші працівники мали б порахувати кількість і вартість дерев на ділянці. Забудовник не приховує: тут буде зводити комплекс відпочинкових корпусів, а отже, дерева зрубають. 

Коли представники управління екології виїхали на місце, були шоковані. Чому? Ви тільки погляньте на фото – ліс! І лише перша черга будівництва передбачає зрубати 500 таких дерев! На хвильку, у забудовника плани на понад 13 га. 

Про яку землю йдеться 

На скріні із кадастрової карти позначив ділянки, про які мова - там, де прапорець. Більша - виділена червоним і менша – всередині. Для мешканців Брюховичів уточню: ліворуч нижче – «списана» школа (теж обкреслив червоним). Для не мешканців Брюховичів скажу інакше: це фактично центр села, неподалік від озера, про яке ви точно чули або й були там. 

До 2000-х років ця земля була лісом. Тобто офіційно, за документами була лісовим фондом. Але вуаля – у грудні 2001 року Брюховицька селищна рада примудряється видати/зареєструвати ТзОВ «Оріон-Експорт» акт на право постійного користування ділянкою на 13,2 га (виділена червоним). А за пів року цьому ж ТзОВ видає/реєструє уже акт на право власності ще однієї ділянки площею 1,15 га – фактично всередині тих 13 га (ділянка, що всередині). 

Тобто менша ділянка – це право власності, більша – право постійного користування. 

Справа довго була у судах різної інстанції за позовом Львівського державного лісогосподарського підприємства на рішення Брюховицької сільради, але марно. 

І врешті 30 жовтня 2020-го, під завісу втрати своїх повноважень, Брюховицька селищна рада робить фінальний акорд - видає ТзОВ «Оріон-Експорт» ще й містобудівні умови та обмеження забудови на Лікарській, 4. 

А тепер найцікавіше у цій історії 

Зараз триває кримінальне провадження щодо Брюховицької селищної ради, зокрема і стосовно виділення ділянок на Лікарській – за статтями «Зловживання службовим становищем» і «Службове підроблення». У серпні було накладено арешт на обидві ділянки. А минулого тижня суд розглядав апеляцію і рішення залишилось незмінним – ділянки під арештом. 

Що далі

Уже готуємо листи і звернення до Державної екоінспекції, Державної інспекції архітектури і містобудування з вимогою перевірити законність видачі містобудівних умов і обмежень. Ну і кримінальне провадження триває".

Суд забрав ще 15 соток брюховицького лісу у незаконних власників

Одне військове містечко у Брюховичах біля Львова врятували від забудови

У Львові вирубають 15 гектарів лісу для забудовників

У Брюховичах рубають дерева: збудують 8 багатоповерхівок на 600 квартир

Землю дитячого табору «Супутник» у Брюховичах продали під багатоквартирну забудову, – ЗМІ

Озеро в Брюховичах забирають в орендаря і відкривають для вільного доступу

Масштабну забудову в Брюховичах проштовхнули під прикриттям реабілітаційного центру. Хто у схемі

dailylviv.com

До теми

10:16 27 листопада 2021 р.

Відповідатимуть персонально: назвали установи Львівщини, керівники яких не уклали угоди на газ по 16,8 грн/куб. м

До 1 грудня бюджетні установи повинні укласти угоди на постачання природного газу з новим постачальником ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», який передбачив ціну природного газу на рівні 16,8 грн/куб. м. ​

Рубрика: Економіка

22:12 26 листопада 2021 р.

Завершили ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів на ділянці в селі Грабово

Ремонт автомобільної дороги Ясенів – Золочів розпочато у 2019 році, найбільш масштабні роботи виконано у 2020-2021 роках, та відремонтовано 19 км цієї дороги.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу