Одне військове містечко у Брюховичах біля Львова врятували від забудови

16:25 8 грудня 2020 р.

Фото до новини

Господарський суд Львівської області визнав недійсним договір про будівництво житлового комплексу в Брюховичах, який мали будувати на території військового містечка №210.

Розгляд цієї справи тривав з 2017 року, пишуть Наші гроші.Львів. Чотири роки тому договір на будівництво підписав Володимир Винарський, тимчасово виконувач обов'язків начальника Західного управління капітального будівництва Міноборони, із товариством «Леді».

Житло мали будувати на землі площею приблизно 16,6 га – це землі оборони, територія Львівського гарнізону в Брюховичах, вулиця Прилуцька, 14 та Кліматична. Ця земля і була внеском військових у будівництво. Натомість товариство «Леді» мало фінансувати саме будівництво. Ця компанія погасила заборгованість управління із виплати зарплати – 75 тис. грн.

Прокуратура виявила, що управління капітального будівництва не мало передавати право користування ділянкою з іншою метою, аніж її цільове призначення. Вона призначена лише для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України. Крім того, довіреністю Винарському не доручали підписувати договори на будівництво житла.

Суд погодився із прокуратурою і визнав його недійсним з моменту укладення.

Це не єдина ділянка військових, яку таким чином передали під забудову. Загалом 26 та 30 листопада 2016 року договори про будівництво житлових комплексів на землях оборони за небюджетні кошти уклали з ТОВ «Безпека-Комплект», ТОВ «Енерджі Плюс», ТОВ «Рест Клуб», ПП «Газдиня», ТОВ «Біля Політехніки», ТОВ «Культура Інформації» і ТОВ «Леді».

Мова йде про ділянки:

у м. Львові: вул. Стрийська (військове містечко № 209-1), площею 8,9 га,

вул. Княгині Ольги, 1-5, площею 6,22 га,

вул. Личаківська, 105, площею 1,3 га,

вул. Городоцька, 222, площею 11,15 га,

м. Львів – Брюховичі, вул. Кліматична, 14, площею 16,6 га,

м. Ужгород, вул. Гагаріна, 28, площею 15,55 га,

м. Мукачеве, вул. Зріні, 153, площею 28,27 га.

У 2019 році Державне бюро розслідувань повідомляло, що проводить розслідування через будівництво житлового комплексу «Львівська мрія» (ТОВ «Енерджі Плюс Україна») на території військового містечка на вул. Княгині Ольги, 1-5.

За даними слідства, при укладенні угоди із забудовником про користування земельною ділянкою на території військового містечка посадовці Західного управління капітального будівництва Міноборони вийшли за межі своїх повноважень. Договір від імені управління також підписував Володимир Винарський.

ТОВ «Леді» зареєстроване понад 26 років тому. До 2016 року, коли і було підписано договір із військовими, основним видом діяльності фірми були перукарні і салони краси, які потім замінили на «будівництво житлових і нежитлових будівель». Власником і директором фірми є Андрій Лабай, який у 2019 році подавав декларацію як кандидат на посаду судді. До того компанія належала Андрію Пришляку.

Цікаво, що Володимир Винарський у 2016 році замінив на посаді директора Західного управління капітального будівництва Міноборони Богдана Дацка, який через чотири роки - у вересні 2020-го - повернувся у це крісло. Щоправда, Винарський на той час уже не сидів у ньому. Його звільнили ще у липні 2017 року. За три дні до початку провадження згаданого вище судового позову. 

У Брюховичах продавали військове містечко за долари. СБУ проводить 20 обшуків (відео)

Військове містечко №85 перейде у власність громади Львова

У Львові вирубають 15 гектарів лісу для забудовників

dailylviv.com › news › kryminal › holova-bryukhovyc...

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів