5 завдань для НАТО і ЄС, щоб Україна закінчила війну швидко і назавжди, - Ландсбергіс

09:47 12 вересня 2022 р.

Фото до новини

Керівник МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс оприлюднив п'ять заходів допомоги Україні від НАТО і ЄС, які необхідно виконати якомога швидше.

«Україна заслуговує на нашу повну підтримку у притягненні Путіна до відповідальності за кожен злочин, який він скоїв», написав 11 вересня міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в Twitter. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

«Тут не може бути жодних компромісів, відмовок чи винятків», – додав Габріелюс Ландсбергіс.

Глава литовської дипломатії також заявив, що якби українські війська  з першого дня отримали необхідну техніку, то могли б витіснити російські війська вже «місяці тому».

«Якби ми озброїли Україну раніше, тисячі будинків стояли б на своєму місці. Тисячі життів були б врятовані. Тисячі дітей тепер були б у безпеці зі своїми батьками. Ми повинні визнати той факт, що поступки не допомогли їх захистити», – підкреслив він.

Ландсбергіс також написав, що український народ зробив більш ніж достатньо, щоб заслужити повагу. Він виклав план з п’яти пунктів, який «допоможе Україні закінчити цю війну швидко і назавжди». На думку литовського міністра, для цього необхідно:

1 - Надати Україні всі види сучасних західних озброєнь (балістичні ракети MGM-140 ATACMS, танки, літаки);

2 – Зобов’язати міжнародну спільноту створити й забезпечити дотримання безпечних зон навколо територій атомних електростанцій, щоб Путін не зміг використати їх як зброю;

3 - Ясно визначити «червоні лінії» і дуже чітко пояснити Путіну наслідки їх перетину, щоб утримати його від останніх відчайдушних кроків;

4 - Якнайшвидше скерувати представників Міжнародного кримінального суду та інших інституцій на звільнені українцями території для розслідування скоєних там злочинів;

5 - Швидко інтегрувати Україну до НАТО та ЄС.

«Досить дивитися на Україну зверхньо. Більше ніяких вагань. Більше ніяких переговорів з терористами. Ті, хто сумнівався в силі України, мають попросити вибачення. Україна захистила всіх нас, навіть тоді, коли дехто не вірив, що їй це вдасться. Настав час висловити нашу глибоку вдячність», – написав Ландсбергіс.

Міністр закордонних справ Польщі представив план перемоги над Росією

Росіяни бояться, що Україна одержить згоду США на ракетну відплату у Криму

Американський генерал зробив прогноз щодо тривалості війни в Україні

Великобританія за повний відхід російських військ з території України

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів