19 дипломатів і генералів США закликають надати Україні ракети ATACMS, ППО малої і середньої дальності

09:23 18 серпня 2022 р.

Фото до новини

Дев'ятнадцять колишніх дипломатів і генералів США закликали в середу адміністрацію країни збільшити військову допомогу Україні, поки не стало надто пізно. На їхню думку, нинішнього рівня підтримки буде недостатньо, щоб витіснити російські війська з окупованих територій.

«Наданої допомоги достатню, щоб завести їх в глухий кут, але недостатню, щоб позбавити Росію її територіальних зазіхань, адміністрація Байдена може ненавмисно призвести до поразки, хоча, здавалося б, перемога безсумнівна», - підписалися під листом на сайті The Hill колишні командувачі силами НАТО і США в Європі Філіп Брідлав, Веслі Кларк і Бен Ходжес, а також колишні посли США в Україні, Німеччині, НАТО, СРСР і Польщі.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Вони закликають надати Україні, зокрема, ракети ATACMS, ракети радіусом дії 300 км для систем HIMARS (дальність раніше перекинутих ракет — 80 км), інші системи ППО малої та середньої дальності, а також «не припиняти поставки боєприпасів і запчастин» до артилерійських гармат, які «в постійному користуванні». Вони також стверджують, що якщо США вирішать пожертвувати більш досконалу зброю, таку як HIMARS, вони повинні надіслати її у більшій кількості, щоб «максимізувати її ефект на полі бою».

Підписанти також критикують обґрунтування відмови постачати зброю більшої дальності, висловлене, зокрема, радником з національної безпеки Джейком Салліваном, який сказав, що це може призвести до Третьої світової війни.

«Путін та інші високопосадовці Росії неодноразово (...) нагадували Заходу про небезпеку ядерної війни. Але США також є ядерною державою, і було б стратегічною помилкою припускати, що ядерне стримування більше не працює», - пишуть автори.

«Ми можемо вважати, що кожного дня, коли ми затримуємо постачання Україні зброї, необхідної їй для перемоги, ми уникаємо конфронтації з Кремлем. Але все з точністю до навпаки, ми лише збільшуємо ймовірність того, що ми зіткнемося з цією небезпекою в гірших умовах», - підсумовують вони.

Американські ракети великої дальності в Україні могли би змінити історію

Останнє літо загарбників: в Україну прибули перші ракетні системи HIMARS

США поставлять Україні ракетні системи середньої дальності HIMARS

Британія скеровує в Україну далекобійні ракетні системи M270 в унісон з американськими HIMARS

США передають Україні реактивні системи залпового вогню

ЗСУ одержують американські ракетні комплекси з дальністю дії до 300 км

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів