У Львові не буде притулку для тварин: мер - проти зоозахисників, своїх і міжнародних (відео)

15:02 24 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Дорожню карту для будівництва муніципального притулку для безхатніх тварин у Львові накреслили ще навесні минулого року. Але міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що притулок це - гето і відмовляється від цього проєкту.


Відео: Львівський пресклуб

Про таку зміну вектора міської влади у спорудженні муніципального притулку повідомили учасники брифінгу у Львівському пресклубі на тему : “Муніципальний притулок для тварин у Львові: очікування та реалії”.

- Я зареєструвала петицію - негайно розпочати будівництво муніципального притулку. Вона набрала дуже швидко необхідну кількість голосів і 4 лютого 2021 року була проголосована депутатами, - розповідає про колізію голова ГО «Зелена сила» Андріана Байло.

За словами голови ГО, як результат петиції, була створена дорожня карта її реалізації. У ній, зокрема, прописали коригування концепції закладу і кошторисної документації відповідно до сучасних стандартів гуманного поводження з тваринами. Процес, згідно з картою, мав розпочатися 12 квітня 2021 року.

- У липні мене запросили на засідання комісії екології, де була представлена концепція від Львівської міськради. В ній було сказано, що основна мета концепції - створення сучасного муніципального центру. Вони кажуть, що згідно з позицією всесвітньої організації захисту тварин, притулок є жорстоким поводженням з тваринами, - розповідає про перебіг подій Андріана Байло.

Вона зв’язалася з представниками організації, щоб розкласти крапки над “і” та відкинути всілякі маніпуляції. За її словами, представники організації були дуже обурені неправдивим трактуванням їхньої позиції.

- Вони кажуть, що, навпаки, вважають жорстоким поводженням - залишення тварин на вулиці, оскільки безпритульні тварини постійно стикаються з небезпеками, хворобами, негуманними методами відлову. Я написала звернення про непогодження з концепцією, - наголосила Андріана Байло.

Вона додала, що в концепції міської ради, зокрема, запропоновано павільйон для подовженої перетримки тварин упродовж 2-3 місяців.

- Це - не притулок, а подовжена перетримка. Але є тварини, які потребують тривалішої соціалізації, тривалішого прилаштування. Такий майданчик потрібен. Потримати тварину 2-3 місяці - і викинути знову на вулицю. Це - негуманно, - наголошує голова ГО.

Андріана Байло надіслала звернення у ЛМР зі своїми аргументами, але, за її словами, ніякої відповіді не отримала.

Свою позицію щодо спорудження притулку міський голова Львова задекларував у розмові з головою ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин» Володимиром Мішенчуком.

- У серпні, коли ми зустрілися на майстерні міста, міський голова Львова сказав: “Гето ми будувати не будемо”, - переказує вердикт мера Володимир Мішенчук і підсумовує: муніципального притулку немає, його ніхто не будує і, як я зрозумів зі слів міського голови, його не буде.

Відмову будувати притулок, яку мерія мотивує відсутністю грошей, Володимир Мішенчук нівелює своїми аргументами.

- Кажуть, немає грошей. Але я був присутній на майстерні міста навпроти ЛКП “Лев”, де є вигульний майданчик для тварин. Цього року там організували сенсорний сад. Різні лікарські рослини: базилік, лаванда, м’ята, чебрець у горщиках, виставляють на 3-4 сотих вигульного майданчика, щоб покращити слух, зір, нюх наших собачок. Мало того, коли тваринки прогулюються там, у них, як розповідають автори саду, покращується психоемоційний стан. І на все це пішло 30 тис грн. Не вистачає грошей на медикаменти, переноски - латають пластмасові, а 30 тисяч на чебрець і базилік є. І все це супроводжують піаракціями: садять тую Садового, ставлять табличку. Все пофотографували, зробили піар. Мало того, сказали, що це - лише початок. Навесні вони ще там планують додаткове покриття зробити, щоб собачка ще ліпше емоційно себе почувала, і коли вона повернеться холодна, голодна на вулицю, щоб вона пам’ятала - як добре там, в ЛКП “Лев”, було в сенсорному саді, - іронізує Володимир Мішенчук.

Він наголошує, що ці сенсорні сади хочуть масштабувати - створювати в інших локаціях Львова і відповідно - масштабувати на це кошти. Тоді як ці гроші можна було би вкладати в конкретний притулок.

Андріана Байло зазначає, що згідно з концепцією, яку пропонують волонтери, притулок зароблятиме на себе.

- Це 200 місць для котів і 400 місць для собак. Крім того, в притулку передбачена інфраструктура: готель для тварин. ветклініка, грумінг та інше, що зможе забезпечувати фінансування. Він зможе заробляти на себе, - підсумовує голова ГО “Зелена сила”.

За її словами, є ще одне джерело для спорудження домівки для хвостатих безхатченків.

- Згідно з постановою Кабміну, притулки для тварин включені в природоохоронні заходи. На природоохоронні заходи місцеві бюджети можуть брати гроші в державному бюджеті. Такий механізм є. Таке рішення може бути, якщо буде політична воля, - наголосила Андріана Байло.

Голова ГО «Еко-Прогрес» Устина Бойко пропонує конструктивну співпрацю з владою міста, оскільки у волонтерів, зоозахисників є певні ідеї і схема, як цей притулок має працювати.

- Минув рік як піднімали це питання і нічого не змінено. Тоді була проблема, що окремих волонтерів не хотіли включати в робочу групу. Дотепер не включили, -  скаржиться Устина Бойко.

Її думку продовжує голова адвокатського об'єднання «Legal Jet» Олена Остимчук.

- Волонтери вимагали включити в цю групу реальних волонтерів. Але обіцянка залишилася обіцянкою. “Ми не будемо нічого змінювати. Можете приходити дивитися”, - такою була відповідь чиновників. Відтак у робочій групі переважають працівники Львівської міськради і особи, які - проти притулку. Це не зле. Має бути компроміс, але не має бути так, що три людини - за притулок і 10 чи 15, які є проти або гальмують, - наголошує Олена Остимчук.

Вона розповіла про правові механізми впливу на мерію.

- Можна в суді зобов’язати міську раду вчинити ті чи інші дії. Але це тривалий процес. Немає механізму, який би зобов’язав виконати петицію. Треба ставити питання про створення нової робочої групи, бо притулок - це безпека для нас всіх. Будемо звертатися і в Кабмін, і до депутатів, - підсумовує Олена Остимчук.

Новий начальник поліції Львівщини відреагував на заклик - помститися собакам

Собаку, якого 53-річний мешканець Старичів тягнув за машиною, лікують. Зловмиснику загрожує до 3-х років за гратами

Бізнес на диких тваринах: у Львові розповіли, що з цим робити

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів