Влада Львова не планує відкривати притулок для тварин, на який вже витратила 60 тис євро від європейського фонду

17:02 13 жовтня 2020 р.

Фото до новини

У найближчі роки – ні. Такою є відповідь зоозахисникам і волонтерам від ЛКП «Лев» на їхній запит щодо долі притулку на вул. Шевченка 66А у Львові, який планували запустити в експлуатацію ще кілька років тому.


Відео: Львівський пресклуб

Міська влада вважає, що будівництво притулку є недоцільним, а ЛКП добре виконує свою роботу. Захисники ж тварин із таким твердженням не погоджуються і наполягають якнайшвидше збудувати в місті обіцяний притулок для тварин, пише DailyLviv.

Про це йшлося під час пресконференції «Чи буде у Львові притулок для безпритульних тварин?», яку організували ГО «Еко прогрес”» та ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин».

Устина Бойко, голова ГО “Еко прогрес”, процитувала офіційного листа, який отримала ще в червні на свій запит. Ось як пояснюють чиновники свою бездіяльність:

«6.03.20 р. виконавчим комітетом ЛМР було прийнято рішення про передачу ЛКП «Лев» проєктної документації 2013 року на створення притулку для тварин, яка потребує коригування, –  йдеться в офіційному листі. –  У найближчі роки ми не плануємо будувати притулок, адже законодавство України доволі лояльне до власників тварин, які викидають своїх чотирилапих улюбленців або небажаний домашній приплід на вулицю. Збудувавши притулок на 600 тварин, ми заповнимо його за місяць, і постане питання, куди розмістити інших тварин, що залишилися і продовжують надходити у місто».  

- В ЛКП «Лев» зазначають, що у Львові від 2015 року діє програма «Вилов  – вакцинація – стерилізація  – прилаштування або відпускання тварин на місце вилову», яка довела свою ефективність. Але я не можу погодитись, що вона справді ефективна, – каже Устина Бойко. – Число 96% прилаштованих тварин лише за 2019 років є не переконливим з огляду на те, скільки безпритульних тварин ми бачимо на вулицях, і скільки їх є на платних перетримках. Також мене не переконує статистика від ЛКП «Лев» щодо безпритульних тварин: вони нарахували у місті 207 собак і 6 тисяч котів. Але волонтери, які займаються порятунком тварин, знають, що таких тварин у кілька разів більше.

Володимир Мішенчук, голова ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин», нагадав, що в притулок на вул. Шевченка, 66А вже вклали 60 тисяч євро, а тепер мерія говорить про «коригування проєктної документації» і «забудову ділянки відповідно до черг будівництва».

- У 2012 році у Львові сталося масове отруєння тварин, яке обурило європейців настільки, що навіть питання чемпіонату з футболу Євро-2012 хотіли з нашого міста забрати, – нагадав він. – Скандал якось вдалося зам’яти, але щоб і надалі в місті не проводили негуманну регуляцію чисельності тварин, нам надали за програмою “SOS” 90 тисяч євро, 60 тисяч з яких - на проєктування притулку на вул. Шевченка 66,А. Мерія успішно їх освоїла: розробили план благоустрою, приступили до розробки проєкту. Робота тривала до 2014 року. Залишилось лише зробити експертизу проєкту і визначити підрядника, який би виконав роботи. Але потрібних на той час 125 тисяч грн, щоб довести все до логічного кінця, мерія тоді не знайшла. І за 6 наступних років – також. При цьому директор ЛКП «Лев» отримує щедрі премії від міста, а заступницю мера преміюють на суму 200 тисяч грн. Знаходяться десятки мільйонів на вазонки і кущі, космічні суми витрачають на дитячі майданчики, де бачимо кілька лавочок і гойдалок… Невже це все справді стільки коштує? І чи є воно важливішим, допоки у місті таке скрутне становище із безпритульними тваринами?

Захисники тварин пояснюють, що на вул.Шевченка, 66А планують звести центр кремації, ветеринарну клініку з грумінг-салоном, тренувально-вигульний майданчик, і  вже потім – центр адопції і перетримки тварин. А про притулок навіть не йдеться.

- Ми влаштували кілька акцій протесту біля мерії, – розповіла Устина Бойко. Врешті до нас вийшла Ірина Маруняк, заступниця Андрія Садового. Ми домовились про створення робочої групи, щоб справа нарешті зрушилась з місця. Але в тій групі 80% людей – з команди міста. І вони під час засідань виступають проти будівництва притулку. Натомість зоозахисники і волонтери, яким пообіцяли членство в робочій групі, залишились за дверима. Я не можу зрозуміти логіки нашої влади: навіщо потрібна робоча група з будівництва притулку, якщо вона проти нього?! Це фікція.

Крім того, каже Устина Бойко, проти активістів почалась масова інформаційна атака в медіа і соцмережах:

Про нас поширюють фейки, ніби ми боремося за притулок з евтаназією тварин. Але це - відверта брехня, бо все якраз - навпаки. Ми виступаємо проти евтаназії навіть для тих категорій тварин, які, за ухвалою ЛМР №6121, підлягають знищенню.

Ці слова підтверджує волонтерка Олена Марутяк:

- В ухвалі №6121 є 4 пункти, за якими тварини підлягають евтаназії: у разі важкої невиліковної хвороби; якщо тварина не може подбати про себе без щоденного догляду людиною; за наявності порушень поведінки тварини; за наявності незатребуваних новонароджених сліпих цуценят і кошенят. Проте, я переконана, що ці пункти є негуманними. У мене вдома вже кілька років живе собака, яку я забрала в ЛКП «Лев». У неї епілепсія, її хотіли приспати, бо на вулиці вона вижити не змогла би. Але проблема вирішується дуже просто – одна пігулка зранку і одна ввечері – і тварина нічим не відрізняється від інших. У собак можуть бути напади епілепсії навіть від сильного стресу (грім, різкий звук транспорту) або від отриманих травм. Проте, це не означає, що ми повинні убивати таких тварин. Травмовані, прооперовані – вони ще більш віддані людині. І ми мусимо дбати про них.

Сьогодні, кажуть волонтери, ЛКП «Лев» тримає у себе кота 5 днів, а собаку – 20 днів. Якщо господаря для неї не знайшли, то випускають на те місце, де підібрали. Такого терміну недостатньо, аби тварина знайшла домівку. Зараз долею більшості знайд займаються волонтери, але це – завдання місцевої влади. І без притулку вирішити проблему цивілізовано неможливо.  

- Минулого року ми рятували відразу 40 котів померлої господині, в чиїй квартирі вони залишились, – розповіла волонтерка Вікторія Мироненко. –  На ветеринарну допомогу цим тваринам люди зібрали 100 тисяч грн, а влада ні копійкою не допомогла. В ЛКП «Лев» лише руками розвели, коли ми попросили про допомогу.

На думку волонтерки, влада відсторонилась від проблем безпритульних тварин, покладаючись на небайдужих людей. Адже левову частку роботи роблять саме вони.

- Але рано чи пізно небайдужим людям забракне сили. Якщо Львів позиціонує себе як місто, дружнє до тварин, воно мусить мати притулок, – підсумувала Вікторія Мироненко.

Зоозахисники наголосили, що будуть апелювати із цим питанням до новообраної влади після 25 жовтня.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів