Канадські інструктори навчають львівських десантників

11:05 7 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: Василь Лабай

На Львівщині розпочалися багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка-2016».

Як повідомив сьогодні, 7 листопада, «Щоденному Львову» підполковник Василь Лабай, прес-офіцер багатонаціональних командно-штабних навчань «Кленова арка-2016», які розпочалися в понеділок на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівському полігоні), українські військовослужбовці беруть у них участь спільно з колегами з Польщі та Литви під наставництвом канадських інструкторів. Причому цьогорічні військові маневри об’єднають понад двісті армійців з чотирьох країн світу. 

Збройні Сили України представляють на цьому навчанні воїни львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ. За словами співкерівника навчань з українського боку, підполковника Ігоря Скибюка, переважна більшість військовослужбовців-десантників – із досвідом участі у бойових діях в зоні АТО.

Офіцер також зазначив: «Багатонаціональне навчання «Кленова арка-2016» дозволяє поглибити співпрацю та зміцнити відносини у військовій сфері між Україною, Польщею та Литвою. У строю серед українських військовослужбовців чимало тих, які здобули цінний досвід бойових дій на сході України, і котрі також готові ним поділитися з нашими військовими партнерами. Впевнений, що спільні зусилля будуть ефективними й успішними»

До навчань «Кленова Арка-2016» залучили також особовий склад управління Литовсько-Польсько-Української бригади під командуванням заступника її командира – полковника Володимира Юданова. У якості головних інструкторів та посередників – досвідченні офіцери збройних сил Канади.

Співкерівник навчання з канадського боку підполковник Джон Вудгейт наголосив: «Роль Канади під час «Кленової арки-2016» в першу чергу полягає в наданні допомоги військовослужбовцям Литовсько-Польсько-Української бригади і приданих підрозділів задля досягнення повної готовності. Під час навчання створюватимуться комфортні умови для військовослужбовців з різних країн щодо співпраці, навчання та обміну досвідом, аби і в подальшому будувати взаємосумісність і партнерські військові відносини»

Навчання «Кленова Арка-2016»  триватимуть близько двох тижнів. Вони сприятимуть підвищенню міжнародних військових відносин між збройними силами країн-учасниць і покращенню рівня взаємодії багатонаціональних сил.

Натомість командир 80-ї бригади, полковник Володимир Шворак, підкреслив: «Розвиток подій у світі і Східній Європі засвідчив актуальність і необхідність проведення таких заходів, адже у наш час одним із важливих складових забезпечення національної безпеки є участь у системі колективної безпеки. Наявність підготовленої боєздатної військової складової є найважливішою умовою, що здатна забезпечити дотримання міжнародного права і виконання міжнародних договорів. Участю у навчанні «Кленова арка-2016» ми створюємо гарантії та демонструємо готовність до реагування на кризову ситуацію, показуємо здатність спільно вирішувати проблеми у відповідь на гібридні загрози, тренуємо визначені багатонаціональні компоненти та національні елементи системи оборони в управлінні операціями з реагування на кризові ситуації. До проведення цих навчань прикута увага не лише військових фахівців, але і громадськості» 

Планується, що під час «Кленової арки-2016» командний склад одного із батальйонів Високомобільних десантних військ, офіцери якого нещодавно повернулися з району проведення АТО, у складі багатонаціональної бригади набуде навиків для виконання операцій з підтримки миру. Також воїни-десантники опанують міжнародні операційні процедури у багатонаціональному військовому середовищі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини