Канадські інструктори навчають львівських десантників

11:05 7 листопада 2016 р.


Фото: Василь Лабай

На Львівщині розпочалися багатонаціональні командно-штабні навчання «Кленова Арка-2016».

Як повідомив сьогодні, 7 листопада, «Щоденному Львову» підполковник Василь Лабай, прес-офіцер багатонаціональних командно-штабних навчань «Кленова арка-2016», які розпочалися в понеділок на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівському полігоні), українські військовослужбовці беруть у них участь спільно з колегами з Польщі та Литви під наставництвом канадських інструкторів. Причому цьогорічні військові маневри об’єднають понад двісті армійців з чотирьох країн світу. 

Збройні Сили України представляють на цьому навчанні воїни львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ. За словами співкерівника навчань з українського боку, підполковника Ігоря Скибюка, переважна більшість військовослужбовців-десантників – із досвідом участі у бойових діях в зоні АТО.

Офіцер також зазначив: «Багатонаціональне навчання «Кленова арка-2016» дозволяє поглибити співпрацю та зміцнити відносини у військовій сфері між Україною, Польщею та Литвою. У строю серед українських військовослужбовців чимало тих, які здобули цінний досвід бойових дій на сході України, і котрі також готові ним поділитися з нашими військовими партнерами. Впевнений, що спільні зусилля будуть ефективними й успішними»

До навчань «Кленова Арка-2016» залучили також особовий склад управління Литовсько-Польсько-Української бригади під командуванням заступника її командира – полковника Володимира Юданова. У якості головних інструкторів та посередників – досвідченні офіцери збройних сил Канади.

Співкерівник навчання з канадського боку підполковник Джон Вудгейт наголосив: «Роль Канади під час «Кленової арки-2016» в першу чергу полягає в наданні допомоги військовослужбовцям Литовсько-Польсько-Української бригади і приданих підрозділів задля досягнення повної готовності. Під час навчання створюватимуться комфортні умови для військовослужбовців з різних країн щодо співпраці, навчання та обміну досвідом, аби і в подальшому будувати взаємосумісність і партнерські військові відносини»

Навчання «Кленова Арка-2016»  триватимуть близько двох тижнів. Вони сприятимуть підвищенню міжнародних військових відносин між збройними силами країн-учасниць і покращенню рівня взаємодії багатонаціональних сил.

Натомість командир 80-ї бригади, полковник Володимир Шворак, підкреслив: «Розвиток подій у світі і Східній Європі засвідчив актуальність і необхідність проведення таких заходів, адже у наш час одним із важливих складових забезпечення національної безпеки є участь у системі колективної безпеки. Наявність підготовленої боєздатної військової складової є найважливішою умовою, що здатна забезпечити дотримання міжнародного права і виконання міжнародних договорів. Участю у навчанні «Кленова арка-2016» ми створюємо гарантії та демонструємо готовність до реагування на кризову ситуацію, показуємо здатність спільно вирішувати проблеми у відповідь на гібридні загрози, тренуємо визначені багатонаціональні компоненти та національні елементи системи оборони в управлінні операціями з реагування на кризові ситуації. До проведення цих навчань прикута увага не лише військових фахівців, але і громадськості» 

Планується, що під час «Кленової арки-2016» командний склад одного із батальйонів Високомобільних десантних військ, офіцери якого нещодавно повернулися з району проведення АТО, у складі багатонаціональної бригади набуде навиків для виконання операцій з підтримки миру. Також воїни-десантники опанують міжнародні операційні процедури у багатонаціональному військовому середовищі.

dailylviv.com

До теми

22:09 4 серпня 2021 р.

Зі Львова до Херсона завтра поїде додатковий потяг, збільшено кількість вагонів на маршруті Київ- Відень

Зважаючи на пікову сезонну популярність маршрутів до курортів під час літніх перевезень, Укрзалізниця призначила додатковий поїзд у південному напрямку та збільшує кількість вагонів на наявних рейсах у західному напрямку.

Рубрика: Ситуації

12:33 4 серпня 2021 р.

Гаряче літо. Аналізи, які бажано здати після відпустки

Розслаблююча атмосфера літньої відпустки прекрасно налаштовує на романтичний лад. Тому багато відпускників, які не мають постійного статевого партнера, заводять короткі та яскраві курортні романи.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу