Президент Євроради заповів підтримку України у двох сферах

15:42 26 жовтня 2024 р.

Фото до новини

ЄС повинен продовжувати підтримувати Україну у військовій та політичній сферах у її боротьбі з російською агресією.

Про це президент Європейської ради Шарль Мішель, який завершує свій п'ятирічний мандат на посаді голови органу ЄС, сказав в інтерв'ю European Newsroom, пише DailyLviv.com.

48-річний колишній прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель вважає, що Європі потрібно більше інновацій, щоб впоратися з глобальною конкуренцією. Інвестиції в технічний розвиток і дослідження, співпраця з ключовими регіонами світу, а також виховання обізнаності про потенціал і цінності ЄС повинні відігравати значну роль у посиленні ролі ЄС на глобальній арені. 

«Ми маємо зробити все, щоб не стати музеєм світу», – сказав Мішель, звернувши увагу на необхідність того, щоб ЄС став більш інноваційним. 

Більше влади, більше суверенітету та більше впливу у світі – ось бачення Мішелем ЄС у світі. 

Найбільші виклики для майбутнього ЄС Мішель бачить в економічному розвитку та розширенні європейської обороноздатності. Однак міграція також є колективним викликом, вважає бельгійський політик.

Шарль Мішель вважає, що ключем до подолання криз і викликів є зосередження всіх зусиль на збереженні підтримки ЄС громадянами. Зокрема, за його словами, питання, які потребуть такої підтримки, це розширення ЄС та його реакція на російське вторгнення в Україну.

«Ми повинні пояснити, що ми робимо і чому ми діємо таким чином. Нам потрібно пояснити, чому ми підтримуємо Україну, (...) чому ми повинні прискорити зусилля для вступу нових держав-членів, чому нам потрібно побудувати нову оборонну парадигму», — заявив Мішель.

ЄС повинен продовжувати підтримувати Україну у військовій та політичній сферах у її боротьбі з російською агресією, сказав Мішель, наголосивши на підтримці Євросоюзом мирного плану президента України Володимира Зеленського, який має базуватися на установчому статуті ООН.

Можливістю для цього він бачить майбутній саміт G20 у Бразилії. Крім того, необхідно було продовжувати підтримувати Київ у військовому плані, а ЄС також має нарощувати можливості своєї оборонної промисловості.

За словами Мішеля, нещодавнє опитування показало, що ЄС купив 80 відсотків військової техніки, яку він постачав Україні, у Сполучених Штатів Америки. Хоча Мішель не вважає, що ЄС повинен припинити купувати зброю у США, він заявив, що є багато можливостей для зміцнення промислової бази в Європі.

Голова Європейської Ради, що покидає свою посаду, також наголосив на важливості зміцнення обороноздатності Європи у світлі президентських виборів у США, на яких 5 листопада змагатимуться  нинішній віце-президент від демократа Камала Харріс і колишній президент-республіканець Дональд Трамп.

«Дональд Трамп і, до нього, Барак Обама, мали рацію, коли закликали європейських союзників по НАТО виділяти два відсотки свого валового внутрішнього продукту на оборонні можливості», — сказав він.

Також Шарль Мішель написав на платформі X про 50 мільярдів, погоджені в G7 для України. 

"50 мільярдів, погоджені в G7, будуть надані та допоможуть підтримати Україну в її боротьбі за свободу проти російської агресії та для її відновлення, - йдеться у дописі Шарля Мішеля. - ЄС є ключем до виконання цього зобов’язання. Російські активи залишаться знерухомленими, доки Росія не заплатить за завдані нею збитки. Це надсилає чіткий сигнал народу України: ми стоїмо на вашому боці. Слава Україні!

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів