Цьогоріч на Львівщині зафіксували понад 600 випадків кашлюку та 3 - правця

11:42 22 листопада 2024 р.

Фото до новини

У Львівській області погіршилася ситуація з вакцинокерованими інфекціями.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Для планування заходів із боротьби з поширенням інфекційних захворювань фахівці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб ініціювали та провели спільну нараду закладами охорони здоров’я, до якої долучились понад 100 медичних установ. Учасники обговорили поточну ситуацію та запланували заходи з покращення динаміки вакцинації.

Так, за інформацією Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у Львівській області погіршилася ситуація з вакцинокерованими інфекціями. Упродовж цього року на Львівщині виявили понад 600 випадків кашлюку та 3 випадки правця, з них один – закінчився смертю. Більшість захворілих не були вакцинованими. 

Читайте також: У 20 разів більше випадків захворювання на кашлюк у Львівській області

Впродовж останніх років показники охоплення щепленнями проти кашлюку, дифтерії, правця, відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, були недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя в країні. По жодному виду щеплень не досягли показника 95% – необхідного для створення колективного імунітету, щоб забезпечити захист населення від спалахів та епідемій.

Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко розповіла, що щеплення сьогодні – це єдиний дієвий метод профілактики. Групу найбільшого ризику становлять немовлята до 2-х місяців, оскільки щеплення розпочинаються з 2-х місячного віку. Саме тому вагітним необхідно провакцинуватись проти кашлюку. Якщо вагітність щороку – щороку робити щеплення. Дуже важливо вакцинувати вагітних у терміні 16-32 тижні вагітності та дорослих, що будуть оточувати новонароджену дитину, щоб створити навколо ефект «кокона», поки дитину саму не вакцинують.

Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цілоклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. АКДП містить цілі убиті клітини збудника кашлюку, а АКаДП містить безклітинний або ацелюлярний кашлюковий компонент. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця.

Читайте також: Захворюваність на кашлюк на Львівщині зросла в 21,5 раза

Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Вакцинація, як і перенесена хвороба, не дає довічного імунітету. Захист триває до 10 років. 

Також Наталія Іванченко звернула увагу, що кашлюк – це не лише дитяча хвороба. Дорослі хворіють теж, не завжди звертаються до лікаря, проте можуть стати джерелом інфекції для дітей. Дорослі, старше 60 років, з хронічними захворюваннями легень теж є в групі ризику через високий ризик ускладнень.

«Кожен має подбати про власне здоров'я, здоров'я близьких і своїх дітей – звернутися до сімейного лікаря і вакцинуватися. Спільними зусиллями захистимо населення Львівщини», – наголосила Наталія Іванченко. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів