У центральній частині Львова висадять кліматичні дерева: де саме

22:18 14 березня 2023 р.

Фото до новини

Цього року у центральній частині Львова висадять «кліматичні» дерева.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Відповідне рішення сьогодні погодив виконавчий комітет міськради. Орієнтовно 260-280 зелених насаджень з’явиться у тих локаціях, де їх раніше не було. Зокрема, на проспектах Свободи та Шевченка, вулицях Шухевича, Коперника, Винниченка, Городоцькій, Франка. Перші дерева планують висадити до середини квітня.

Як пояснює керівниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова, так звані «кліматичні» дерева вирізняються тим, що краще витримують посуху, морози, екстремальні погодні умови та більш пристосовані до надмірного забруднення повітря, загазованості. До «кліматичних» дерев належать, зокрема, декоративна груша, різні види кленів, деякі види ясенів, робінія, сакура тощо.

«Ми маємо проблему з перегріванням центральної частини міста. У зв’язку зі щільною забудовою, великою кількістю транспорту, повітря тут важке. Є такі вулиці, де тіні взагалі немає. Аби покращити цю ситуацію, ми вирішили додатково озеленити вулиці, які мають достатньо простору, але не мають дерев. Ми їх озеленимо так званими «кліматичними» деревами. Вони відрізняються великою витривалістю навіть у контексті зміни клімату», – розповіла Олександра Сладкова.

До прикладу, на вул. І. Франка хочуть висадити робінії (акації). «Ці дерева максимально витривалі. І ця вулиця є вузька. Тому такі декоративні дерева тут будуть доречні», – зазначила Олександра Сладкова.

На просп. Шевченка планують посадити декоративні ясени. На просп. Свободи – досадити явори на тих локація, де дерев немає. На вул. Городоцькій – зробити вкраплення різних порід клена. А на вул. Шухевича, біля школи «Будокан», – закласти алею сакур. «Дерев тут ніколи не було, але це не означає, що так має бути завжди», – зауважила Олександра Сладкова.

Як додала посадовиця, 200 саджанців будуть закуплені за бюджетні кошти. Ще орієнтовно 60-80 саджанців – за кошти спонсорів. Усі дерева планують висадити навесні.

До процесу озеленення залучать громадську організацію «Плато» як ініціатора висадки «кліматичних» дерев.

У центрі Львова зрубують клени гостролисті, а каштани лікуватимуть

У Львові куплять "комп'ютерний томограф" для дерев

У Львові вже облікували 2 758 дерев і аж 15 - прочіпували

У Львові висадили дерева філософів та мандрівників

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини