У Львові куплять "комп'ютерний томограф" для дерев

20:31 17 лютого 2021 р.

У 2021 році управління екології та природних ресурсів планує придбати за 300 тисяч гривень пристрій для діагностики дерев на аварійність — арботом.

Керівниця управління Олександра Сладкова запевняє, що це потрібний прилад, з допомогою якого можна безпечно дослідити структуру стовбура дерева на наявність, об'єм і конфігурацію порожнин, вирішити, чи дерево підлягає збереженню, та визначити всі ризики під час його лікування.

Про це повідомляє пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Часто ми можемо бачити, що у дереві дупло, але при його лікуванні нам потрібно розуміти, наскільки ці порожнини великі та де вони розміщені. Особливо, коли ми не впевнені, чи варто забирати дерево, чи ні, тому що не розуміємо, наскільки воно прогнило чи не прогнило. Щоб не робити отворів, ми будемо застосовувати абсолютно безпечну процедуру з використанням резистографа арботом. Це не означає, що всі дерева так досліджуватимуть. Ми вдаватимемось до цього у суперечливих моментах. Наприклад, маємо розуміти, що у нас відбувається у випадку вікових алей (платанова в Стрийському парку, каштанова — в парку „На валах“, а також насадження проспекту Свободи). Це не означає, що якщо там є порожнини всередині, то дерево конче підлягає негайному видаленню або лікуванню. Ми принаймні матимемо розуміння, де у нас є ризики, і зможемо зважити на них», — зазначила Олександра Сладкова.

На пристрій у проекті бюджету розвитку передбачається 300 тис. грн. Закупівля відбудеться на засадах конкурсних торгів.

У Львові вже облікували 2 758 дерев і аж 15 - прочіпували

На Пекарській у Львові зрубають усі старі дерева

У Львові висадили дерева філософів та мандрівників

 

dailylviv.com

До теми

13:36 26 травня 2022 р.

Львівські синоптики прогнозують у п'ятницю грозу, град і сильний вітер

Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомив, що завтра, 27 травня, у місті Львову вдень очікують грозу, пориви південно-західного вітру 15 – 20 м/с, можливий град.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу