У Львові висадили дерева філософів та мандрівників

22:00 18 грудня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні на площі перед Оперним театром висадили 8 платанів. За словами начальниці управління екології та природних ресурсів Олександри Сладкової, цей різновид дерев швидко росте та має естетичний вигляд.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Сьогодні на площі перед Оперним театром видали 8 платанів східних. Це незвичайний платан, адже він має більш делікатну зовнішність, темнішу кору та красивіші листочки, тому він відрізняється від клена. Ми обрали платани, тому що вони найкраще справляються із задачею — затінити площу. Проспект Свободи на відрізку перед площею сформований бульваром, у якому є алея каштанів та обабіч неї - клен гостролистий. Ми довго думали, що ж саме посадити на тій ділянці, адже каштан має міль, рожевоквітний каштан росте повільно, том посадити їх було не варіантом. Щодо клена гостролистого, він швидко росте, симпатичний та великий, але проблема у тому, що його часто нищить омела. Тому ми шукали щось, що є максимально схожим на клен. Платан має дуже схожі на клен листки.

Ми намагались знайти щось максимально велике та максимально близьке до того, що там є, та витривале, бо на площі може бути доволі спекотно, тому там мають бути дерева, що можуть витримати розпечену площу", — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Вона також додала, що навесні на проспекті Свободи планують висадити ще дерева.

«Ми плануємо на весну досадити ще дерева. Нам потрібно буде зробити так зване обрамлення навколо площі таким чином, аби не закрити алею з каштанами», — додала Олександра Сладкова.

Довідка

Давні греки та перси вважали його найкрасивішим деревом Сходу і скрізь саджали. У Спарті платан вважали деревом Олени Прекрасної й заквітчували лотосом. Його також присвячували найпрекраснішим чоловікам – Аполлону, Діонісу, Гераклу. Оповідають, що під кроною платана давньогрецький філософ Сократ дискутував зі своїми учнями. За часів Римської імперії дерева "кочували" на північні завойовані землі, видозмінюючи місцеві ландшафти. До речі, у закоханих іспанців донині побутує романтична традиція: вимушено розлучаючись, вони розривають листок платана навпіл і зберігають свою половинку як запоруку зустрічі. Не оминули дерево своєю увагою і ділові люди. Приміром, фахівцям добре відома Buttonwood Tree Agreement – "Угода платанового дерева" – угода 24 фондових брокерів, підписана 17 травня 1792 р. під платаном навпроти будинку 68 по Wall Street, яка стала початком створення найвпливовішої у світі фінансової установи – Нью-Йоркської фондової біржі. А ще - платани називають деревами філософів і мандрівників.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів