У Львові вже облікували 2 758 дерев і аж 15 - прочіпували

13:24 15 вересня 2020 р.

Сьогодні урочисто прочіпували знакове дерево біля пам’ятника Королю Данилу Галицькому.

Про це пресслужба ЛМР повідомила DailyLviv.

«Платформу обліку дерев Inspectree розробили львівські ІТ-спеціалісти. Її особливістю є те, що мешканці можуть бачити результати цієї інвентаризації. Львів'яни можуть зайти на сайт і в реальному часі побачити, що є проінвентаризовано на даний момент. Для цього не потрібна реєстрація.

Це означає, що всі можуть бачити на карті дерево і його стан. Колір маркера визначає стан рослини. Відповідно, зелений маркер означає добрий стан, жовтий — задовільний стан, який потребує певного втручання, а червоний — дерево перебуває у незадовільному стані, і його треба замінити за першої можливості, однак це не означає, що воно аварійне. Ми маємо орієнтуватись, скільки дерев потребують заміни.

Так само на сайті можна знайти дерева-пам'ятки, які позначені на карті зіркою. Зірками ми маркуємо винятково цінні дерева для Львова. Переважно йдеться про ті, що мають вік понад 100 років, або нетиповий сорт. Вони є естетично привабливими та потребують особливого піклування.

У нас є ще 2 тисячі чіпів, якими ми, передовсім інвентаризуватимемо особливі дерева і ті, які є в доброму стані", — зазначила начальниця управління екології та урбаністики Олександра Сладкова.

Наразі у Львові обліковано 2 758 дерев.

«Прочіповано поки небагато дерев — близько 15. Але ми закупили 2000 чіпів на перший рік. Але, наприклад, на карту нанесено проінвентаризовані дерева — їх понад 2700», — додала Олександра Сладкова.

Зокрема, сьогодні прочіпували знакове дерево біля пам’ятника Королю Данилу Галицькому.

«Деякі дерева на площі ми вже замінили, деякі ще замінюємо. Ми дотримуємось тієї ж композиції, яка була раніше. Для того, аби розуміти, в який рік та які дерева ми маємо замінити, ми повинні періодично їх обстежувати. Програма Inspectree загалом є аналогом систем, які застосовуються в різних країнах світу. Для її створення спеціально вивчались аналоги. Проте наша система класна тим, що мешканці можуть подивитись на неї, адже львівська система має доступ до даних.

Найцінніші дерева та ті, як наприклад ясен на площі Галицькій, будуть ідентифіковані. Але за пару років, я надіюсь, в принципі вже всі дерева, які є у Львові, будуть мати такий чіп. Тоді буде легко орієнтуватись, адже у кожного дерева буде свій особистий номер і свій паспорт, який є у нас в системі", — відзначила начальниця управління екології та природних ресурсів.

Так, дерева наносять на мапу з точними географічними координатами. У формі можна додати також параметри рослини. Всі деталі доданого дерева можна подивитися клікнувши на нього.

«Близько 1,5 роки тому була петиція щодо того, аби змінити спосіб обрізання дерев, і я був одним із членів цієї ініціативної групи, яка робила цю петицію. На зустрічі з міським головою нам стало зрозуміло, що остання інвентаризація була у Львові давно, і дані було неможливо використовувати. Тому з’явилась ідея зробити електронну систему, щоб інвентаризація була інтерактивною, а дані можна було переглядати та змінювати. Платформа створена для того, аби покращити менеджмент дерев у місті, зокрема для комунальних працівників.

З функцій доступні паспорт дерева, його біологічна класифікація, рід, вид і селекція, його стан, балансоутримувач, район, а також необхідні дії, які треба з деревом зробити. Цю систему ми розробили спільно з моїми друзями Любомиром Макаром та Володимиром Рудзінським", — розповів співрозробник системи Inspectree Павло Голубець.

Він також додав, що у майбутньому в у системі можна буде додавати фотографії, а також інформацію про місця під дерева.


dailylviv.com

До теми

15:29 16 квітня 2021 р.

На Львівщині пропонують випити каву з ведмедями

Цієї неділі, 18 квітня об 9:00, у ведмежому притулку «Домажир» (с. Жорниська) відбудеться смачний сніданок на лісовій галявині та ексклюзивна екскурсія. Про це повідомляють у департаменті екології та природніх ресурсів Львівської ОДА.

Рубрика: Природа

17:13 9 квітня 2021 р.

Штучні квіти на цвинтарях: Львів відмовляється від шкідливої традиції (відео)

Сьогодні Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу