У центрі Львова зрубують клени гостролисті, а каштани лікуватимуть

16:42 22 січня 2022 р.

Фото до новини

На проспекті Свободи зараз вирубують клени гостролисті, щоб навесні замість них посадити 24 клени-явори аутропурпуреум.

Як повідомила керівниця міського управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова, на просп. Свободи відбувається заміна частини дерев. Два неповних ряди кленів гостролистих зараз зрізають, а весною тут висадять 24 клени-явори аутропурпуреум, пише Dailylviv.com.

«Насправді заміну дерев на просп.Свободи ми очікували, і кілька років планували, щоб заміна була максимально ефективна.

Коли приймали рішення на що замінювати, одразу відкинули варіант заміни на новий клен гостролистий. По-перше, якісного посадкового матеріалу повнорозмірного класичного гостролистого клена немає, тільки декоративні форми. По-друге, буревій нас навчив, що 70% гілок, що лежали в парках опісля, були саме з кленів. Ну, омела ще їх дуже «любить».

Шукали щось близьке за розміром і формою, місцеве та таке, що Рьорінг використовував в своїх посадках. Вибір впав на клен-явір аутропурпуреум, два екземпляри якого ми посадили на проспекті кількома роками раніше. Дуже добре почувається, гарно доповнює платани малюнком кори, має темно-зелене листя, якщо дивитись зверху, і дуже цікаве бурячкове, якщо дивитись на листову пластину знизу.

Зрубують дерева зараз, оскільки добре промерзла земля і є можливість провести роботи без пошкодження газонів і поливальних систем газонів», - повідомила Олександра Сладкова.

Також посадовиця повідомила, що каштани на просп. Свободи наразі не зрізатимуть.

«Вони в дуже відносно, але кращому стані, ніж клени. Плануємо ще років 10-20 боротись за підтримання їх здоров‘я та довголіття, зокрема напевно будемо робити ін‘єкції від молі та інші обробки», - додала керівниця міського управління екології та природних ресурсів.

У Львові куплять "комп'ютерний томограф" для дерев

У Львові вже облікували 2 758 дерев і аж 15 - прочіпували

На Пекарській у Львові зрубають усі старі дерева

У Львові висадили дерева філософів та мандрівників

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів