У Львові висадили ліквідамбар, якого ще немає в жодному з тутешніх парків

18:00 23 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні у Стрийському парку висадили нові дерева. Особливим мешканцем парку стало дерево ліквідамбар. Це дерево, якого ще немає в жодному з львівських парків. Загалом цієї осені у Львові планують висадити понад 2800 дерев.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«На жаль, цьогоріч під час негоди у парку було пошкоджено близько двохсот дерев, а тому ми поставили собі амбітну ціль – висадити більше. До адміністрації парку вже звернулося багато благодійників, які купують саджанці. Так ми отримали 370 саджанців, серед яких – клен, липа, сосна, бук, граб, гіркокаштан, туї, вейгела, декоративні яблуні і груші, з рідкісних саджанців – тюльпанові дерева, гібіскус та магнолії. Особливим мешканцем парку стане дерево ліквідамбар. Це дерево, якого ще немає в жодному з львівських парків.

Відзначу, що Стрийський парк був висаджений ще у ХІХ столітті і, як кажуть екологи, був розрахований на сто років. Тому наше завдання – оновлювати його», - розповідає директорка парку Олена Мазурик.

Висаджування дерев у Стрийському парку триватиме з 20 жовтня до 1 листопада.

Якщо ви хочете подарувати парку дерево, зголошуйтесь в адміністрацію парку за консультацією. Наразі ще потребують саджанців липи дрібнолистої, гіркокаштану, платану та декоративних шпилькових.

Довідка

Амброве дерево, або ліквідамбар (лат. Liquidambar) — рід покритонасінних родини Altingiaceae. Рід містить 15 видів; вин поширений у східному Середземномор'ї, південно-східній Азії, на сході США, в Мексиці й Центральній Америці.

Велике листопадне дерево 25–40 м заввишки, з пальчастолопатевим листям, спірально розташованим вздовж стебла. Квітки дрібні, однодомні, зібрані в густе кулясте суцвіття 1–2 см в діаметрі, звисають на черешку 3–7 см. Плід — дерев'яниста коробочка 2–4 см в діаметрі, містить численне насіння. Характерні плоди добре помітні восени, великі з великими колючками кульки довго висять на гілці, залишаючись на них навіть після опадання листя.

У семи локаціях Львова сьогодні посадили дерева. Перелік

Саджанці кущів і дерев на понад 3 млн грн, які переможець тендеру привіз до Львова, забракували

Личаківському парку додали 25 млн грн, а Замарстинівському, Скнилівському і парку Виговського - у рази менше

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів