У Стрийському парку створять Дитячий центр у зруйнованій будівлі

18:00 10 вересня 2020 р.

Сучасний вигляд зруйнованої будівлі в Стрийському парку. Фото 1

Сучасний вигляд зруйнованої будівлі в Стрийському парку. Фото 1

Стрийський парк багатий не тільки своєю історією та природою, а ще й будівлями у ньому. Сьогодні піде мова про одну із них, котра розташована за адресою Козельницька 1б. Ми поспілкувалися із власником будівлі, Юрієм Полуситком та довідалися про його плани.

Сучасний вигляд зруйнованої будівлі в Стрийському парку. Фото 2

 

 

Як народилася ідея створення Дитячого центру у Стрийському парку? 

 

“На початку в нас були певні думки, що могло б розміститися в цій будівлі після її реконструкції. Для нас є важливою думка громади та пошук цікавого архітектурного рішення. Ми бачимо в цьому нашу відповідальність. З огляду на локалізацію будівлі, нами було прийняте рішення залучити до роботи над проектом Центр архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова вежа”, адже вони мають досвід проектування цікавих об’єктів у місті. 

Було проведено соціологічне дослідження для того, щоб зрозуміти, що саме відвідувачі парку та мешканці міста хотіли би бачити на цьому місці. 

 

Коли отримали результати дослідження - були приємно здивовані, адже більшість респондентів вказали, що хотіли би бачити там саме "Дитячий центр”.

 

 

 

 

Що було далі? 

 

“Згодом ми занурилися у дослідження теми самого парку, його історії та архітектури Дитячих центрів у світі. Оскільки набутими знаннями потрібно ділитися, то організували дві публічні лекції біля нашої будівлі. Це була лекція від викладача Львівської політехніки - Володимира Дідика “Стрийський парк: минуле сучасне і майбутнє”, а друга -  молодих архітекторів Ганни Ткачук та Габріели Вакарової про сучасні тенденції проектування дитячих центрів у світі. Для нас є важливий міжнародний досвід, адже прагнемо, щоби наш Дитячий центр відповідав вимогам часу.”

 

 

 

 

 

 

Лекція зацікавила слухачів різних вікових категорій.

 

Розташування Вашого об’єкту має два аспекти:  з одного боку - це один із найбільших парків у Європі, з іншого  - розташування у ньому Дитячого центру  - це велика відповідальність не тільки перед законом, але й - міською громадою. Як Ви з цим даєте собі раду?

 

“ Як ви вже знаєте, ми дослідили думку громади та активно з нею працюємо, також маємо добру комунікацію із нашими сусідами та міським середовищем. Це -  Католицький університет, адміністрація парку, місцеві мешканці. Також, ми провели низку зустрічей із громадськими активістами, реставраторами та архітекторами. Для того, щоб результат роботи був якісним, до цього процесу було долучено якомога більше дотичних сегментів. 

Сьогодні готуємося до проведення низки юридичних процедур і вже після їхнього завершення будемо презентувати проект Дитячого центру львів’янам.” 

 

Коли чекати на реалізацію такого амбіційного проекту? 

 

“Це, мабуть, є найскладніше питання. Ми усвідомлюємо усю нашу відповідальність  щодо процесу реалізації проекту перед дітьми та їхніми батьками. Дитячий центр  повинен бути не тільки сучасним, але й безпечним та надавати якісні й професійна послуги. Це допоможе всебічному розвитку дітей - майбутнього нашої держави. Ми розробили покроковий план дій, повинні максимально зберегти та оновити зелені насадження в парку. 

Ми плануємо пройти всі необхідні процедури, щоб згодом до нас не виникало питань. Тому й робимо весь процес максимально публічним.

Чіткої дати сьогодні сказати не можу, але це, однозначно, не буде довгобуд. Як тільки завершимо усі документальні справи, в тому числі й розробку проектної документації, візьмемося за виконання будівельних робіт. Будемо старатися, щоб вони були проведені на високому рівні.

 

Сподіваємось, що маленькі львів’яни, разом із своїми батьками, та гості міста будуть із задоволенням відвідувати Дитячий центр у Стрийському парку”.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів