Військові експерти констатують: «Це – війна Росії проти України»

17:00 15 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Espreso.tv

На цьому наголошує у вівторок спільнота «Інформаційний Спротив».

Спільнота військових фахівців «Інформаційний Спротив» опублікувала сьогодні, 15 липня, на своєму сайті, а її координатор Дмитро Тимчук – ще й на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», «Декілька слів щодо поточної ситуації», текст якої наводимо повністю:

«1. Російське вторгнення.

Варто розмежовувати поняття нинішньої прихованої війни Росії проти України і можливість повномасштабного збройного конфлікту між двома країнами (відкрите вторгнення Росії в Україну).  Офіційні представники української влади підтверджують раніше розповсюджену нами, групою «ІС», інформацію про те, що на боці терористів в Донбасі знову з'явилися кадрові російські військовослужбовці (як це було навесні цього року).

Разом з активною перекиданням бойовикам з території Росії озброєння і військової техніки, це означає, що ми маємо справу з прихованим російським військовим вторгненням – як це було в Криму в лютому-березні ц.р.  Одночасно, за нашими даними, в російській Ростовській області на кордоні з Україною продовжує збільшуватися чисельність російських військ.

Як ми повідомляли вчора, з сьогоднішнього дня (15 липня) командири груп спецназу ГРУ ГШ ЗС РФ, що знаходяться в прикордонних районах Росії, перебувають у готовності до закидання їх груп в Україні.  Теоретично в даній ситуації спецназ ГРУ може використовуватися в одному з двох варіантів:

а) для забезпечення дій російських військ при відкритому вторгнення Росії – проведення розвідки і диверсій в інтересах наступаючих частин і підрозділів.

б) для посилення терористичної діяльності бойовиків в Донбасі шляхом проведення диверсій.

Як ми повідомляли, на даний момент ми не бачимо оперативно-тактичних угруповань, силами яких Росія могла б почати повномасштабне відкрите вторгнення в Україну в перебігу найближчих декількох діб. Це означає, що спецназ, радше, буде використовуватися в форматі триваючої «таємної війни». Як це вже було в березні-квітні ц.р. в Донбасі.

Водночас, можливості відкритого військового вторгнення виключити не можна. Для розуміння його ймовірності необхідний постійний моніторинг сил і засобів, які Росія скапливает в прикордонних з Україною районах.

2. Зміна формату війни.

РНБО заявляє, що з території Росії проводяться обстріли українських силовиків. Так, за офіційними даними, за минулу добу з території РФ були вчинені обстріли прикордонних нарядів на ділянці Луганського прикордонного загону. Подібні факти останнім часом не поодинокі.

Подібні події свідчать про те, що Росія, крім прихованої війни в Донбасі, виробляє збройну агресію проти України вже і зі своєї території.

Ретельного розслідування вимагає і сьогоднішній авіаудар по м.Сніжне. Оскільки українські силовики з другої половини 14 липня і на даний момент авіацію не застосовували, а терористи не мають авіазасобів, то нанести подібний удар могла лише російська авіація.

Усі подібні факти вимагають ретельного документування з подальшою передачею в ООН та інші міжнародні організації. Мета – довести міжнародній спільноті, що події в Донбасі не є внутрішнім конфліктом.

Це – війна Росії проти України. На жаль, на міжнародній арені сьогодні для багатьох це не очевидно. 

3. Воєнний стан

Ми, група «ІС», з самого початку АТО підтримували ідею введення воєнного стану в Луганській і Донецькій областях. Головний аргумент полягає в тому, що обмеження повноважень місцевої влади та передача цих повноважень військовим комендантам дозволить уникнути тісної співпраці та пособництва цих самих місцевих властей терористам, що ми, на превеликий жаль, спостерігали в Донбасі повсюдно. 

Учора ми поспілкувалися з представниками Генпрокуратури, яка відстоює крайню небажаність введення воєнного стану. Головний аргумент проти ВП – відсутність підстав.

Адже Україна офіційно ні з ким не воює, з якої радості вводити воєнний стан? Варто погодитися, звучить логічно. 

Є й «організаційні» проблеми, які виникають з введенням воєнного стану, які викликані недосконалістю законодавства. Зокрема, не зрозуміло, яким чином представники Міноборони зможуть організовувати життєдіяльність населених пунктів і районів – від рішення комунальним проблем до розподілу місцевих бюджетів. Ані досвіду, ані фахівців у військових немає. 

Можливо, повинні існувати якісь схеми взаємодії та розмежування повноважень військових комендантів і місцевих властей під їх «наглядом». Але це вже питання до законодавців, які повинні чітко прописати такі моменти в нормативно-правових документах на майбутнє».

Як інформував «Щоденний Львів», сотні російських танків стоять сьогодні, 15 липня, вздовж українського кордону, а 34 і стільки ж самохідних сартилерійських установок прямують на Донецьк.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини