Справа Порошенка: в аеропорту може стояти 5 тисяч, а на Майдані - 100, - журналіст, волонтер у Львові

19:51 16 січня 2022 р.

Фото до новини

Бо всі розуміють: з Порошенка почнеться, а далі цей коток покотиться, - так вважає головний редактор львівської газети «Ратуша» Микола Савельєв.


Відео: Львівський пресклуб

"Ні - політичним переслідуванням в Україні", - такою була тема брифінгу у Львівському пресклубі , який дали волонтери і учасники АТО, пише Dailylviv.com. У брифінгу взяли участь: Ксенія Клим, волонтерка, журналістка; Микола Савельєв, волонтер, активіст, головний редактор газети «Ратуша»; Назар Янкович, учасник бойових дій на Сході України;  Олег Височанський, ветеран війни на Сході України, кіборг. Промовці говорили про складну постмайданну політичну ситуацію, загрозу російської агресії, несправедливості, які вчиняє влада щодо стійких захисників державності України.

Інформаційних приводів у спікерів було два: День українського політв'язня, який відзначається в Україні щороку 12 січня на честь осіб, які були заарештовані через політичні переконання, і повернення в Україну 17 січня з відрядження експрезидента Петра Порошенка, проти якого порушене кримінальне провадження. 

На цю тему відверто висловився Микола Савельєв: 

- Про що б ми не говорили, ми будемо говорити десь маючи на увазі повернення Порошенка 17 числа. Всі все розуміють. Всі розуміють, для чого це робиться. Забрати фінансове підґрунтя у Порошенка. Заберемо у Порошенка гроші. Він не зможе фінансувати ніякі політичні виступи. Не зможе фінансувати канали. Не зможе фінансувати свою діяльність. І ми - перемогли. Але ж це - примітивно...

Всі розуміють, що триває політична боротьба, і, на жаль, у цій політичній боротьбі одна зі сторін вирішила перейти, так звані, червоні лінії. Чим закінчується перехід червоних ліній - ми бачили. Порошенко має свою юридичну службу. Має свою партійну організацію. Має медіа, які його підтримують. Я думаю, він у плані політичної боротьби на кілька голів сильніший від Зеленського і хай вони пробують - хто кого - на цьому ристалищі завалить. 

Якщо ж ми говоримо про перехід червоних ліній, то непомітно якось для самих себе те, що раніше сприймалося страшними злочинами проти суспільства, ми почали сприймати за норму. Я уявляю собі такий скандал рівня Вагнергейту часів Порошенка. Як ви думаєте, що б це було? Та вставали би з Вагнергейтом і лягали би з Вагнергейтом. Вся преса, всі медіа кричали би: "Це - зрада, зрада, зрада!" А тут якось так - нормально пройшло. Який зашквар не згадаєш - пройшло.... А хіба це нормально, коли суспільство сприймає ненормальні речі за нормальні?

І сьогодні, коли нам намагаються подати: а ви знаєте, там у 14-му році - торгівля на крові, купували вугілля для теплоелектростанцій. І що? Перестали купувати вугілля - я пам'ятаю ці редути, які стояли - чим закінчилося? Закінчилося тим, що почали купувати вугілля напряму в Росії. Хто це не визнає? Всі це визнають.

А по цьому (Порошенку - DL) давайте порушимо кримінальне провадження....

Ми навіть не помітили, як створилася тотально-репресивна система. Сьогодні під цю репресивну систему потрапив Порошенко - завтра потрапить хтось інший... Тому що йде тотальна зачистка перед наступними президентськими чи парламентськими виборами - які будуть перші, ми навіть не знаємо. 

Нас привчають до думки, що що б не робила влада - це нормально. А це є ненормально. І якщо суспільство сьогодні не вийде проти цього, то завтра будуть події, що події на Майдані нам видадуться просто дитячою забавкою. Тому що треба пам'ятати, що сотні тисяч людей пройшли через зону АТО, всі вміють користуватися зброєю. Ніхто нікого не лякає... Якщо Зеленський і його команда думають, що за них встануть орли Монастирського - такого не буде. Якщо вони думають, що за них підніметься армія - ну, повірте мені - такого не буде... 

Так от, щоб так не вийшло: поки ми воюємо всередині держави - зайде Росія. 

Миколу Савельєва під час відеотрансляції в он-лайні запитали, яка, на його думку, кількість людей зголоситься 17 січня зустрічати Петра Порошенка з відрядження.

- З відрядження хай зустрічають ті, хто повинен його зустрічати, - партійці, - відповів Микола Савельєв. - Прийде 2 тисячі чи прийде 5 тисяч. Для мене це не має особливого значення. Проблема не в тому, а в тому, чи зважиться влада заарештувати Порошенка прямо в аеропорту. Може це зробити пан Зеленський, якщо він самогубець політичний. Бо сьогодні в аеропорту може стояти 5 тисяч, а завтра на Майдані може стояти 100 тисяч. Бо всі розуміють: з Порошенка почнеться, а далі цей коток покотиться. 

Порошенко використовував офшори для бізнесових оборудок - розслідування

Петро Порошенко відхрестився від Віктора Медведчука

Порошенко-президент не зрікся своєї бізнес-імперії

Екссоратник Порошенка пригадав, хто шість років тому віддавав нафтопровід Медведчуку

Санкції Росії проти Порошенка напередодні місцевих виборів – це дружня допомога від Путіна, - політик у Львові

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів