Петро Порошенко відхрестився від Віктора Медведчука

18:08 21 лютого 2021 р.

Фото до новини

П'ятий президент України Петро Порошенко нагадав про кримінальну справу проти лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука за статтею "державна зрада".

Про це пише Dailylviv.

Експрезидент України Петро Порошенко заявив у ФБ про підтримку рішень РНБО щодо Віктора Медведчука: "Підтримую рішення РНБО і оприлюднений в суботу Указ Президента про застосування санкцій щодо Медведчука як політичне рішення, яке відповідає національним інтересам. Високо оцінюю  роботу  спецслужб, яким вдалося зібрати  докази протиправних дій зазначених підсанкційних осіб і дати підстави для важливих ухвал Ради нацбезпеки та оборони. 

Очікую від СБУ та ГПУ негайних процесуальних дій щодо народних депутатів, які потрапили під санкції, а саме — подання до суду щодо обрання запобіжного заходу, який не може бути іншим, ніж арешт.

Закликаю народних депутатів президентської фракції «Слуга народу» та інші політичні сили  розглянути як першочергові наші законопроекти про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і законопроект щодо недопущення поширення в Україні тез російської пропаганди на кшталт тези про нібито громадянську війну. Це дозволить зупиняти антиукраїнську діяльність не лише окремих політиків, але й політичних партій на кшталт ОПЗЖ. 

Звертаюся до Нацради позбавити ліцензії телеканал «Наш», який став головним рупором російської пропаганди після закриття каналів Козака-Медведчука.

Висловлюю, однак, жаль  з приводу того, що рішення щодо Медведчука Офіс Президента супроводжує брудною кампанію проти мене особисто, поширюючи фейки, які не мають нічого спільного з реальністю. Доручаю адвокатам підготувати правову основу для позовів проти тих, хто поширює брехню та дезінформацію щодо мого ставлення особисто до Медведчука та ОПЗЖ.

Нагадую, що потужним бізнесменом Віктор Медведчук став ще за президентства Кравчука, а у велику політику повернувся за президентства Зеленського на дострокових парламентських виборах 2019 року і місцевих 2020-го. Раджу не забувати, що нове керівництво Генеральної прокуратури спустило на гальмах кримінальну справу проти Медведчука за статтею «державна зрада», яку  на початку 2019 року тодішня ГПУ порушила за заявою Ради національної безпеки та оборони.

Тішу себе надією, що перші і поки що єдині за два роки державницькі рішення цієї влади віщують її поступовий відхід від хибної політики «какая разница» і від курсу на умиротворення агресора".

Прем'єр-міністр у 2016 році Арсеній Яценюк заявив в ефірі програми "Свобода Слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна", що того року йому зірвали засідання уряду, де мала розглядатися заборона на транспортування нафтопродуктів з РФ трубопроводом, який пов'язують з Віктором Медведчуком. Яценюк нагадав, що у 2015 році нафтопродуктопровід "Прикарпатзахідтранс" за рішенням суду перейшов у руки людей, які мають стосунок до Віктора Медведчука. "Уряд не має можливості натиснути на суд, і тому я прийняв рішення наступне (це було 6 квітня 2016 року): я скликаю засідання Кабінету Міністрів і одне з питань порядку денного - введення санкцій, а точніше заборона на імпорт нафтопродуктів з Російської Федерації. Мета була така, щоб не дати можливості транспортувати ці нафтопродукти, у тому числі по нафтопродуктопроводу, про який ви зазначали, який має відношення до пана Медведчука ("Прикарпатзахідтранс", - ред.)", - розповів Яценюк.

Та позачергове засідання Кабінету Міністрів 8 квітня 2016 року не відбулося. "Тому що мені зірвали кворум, - скаржився Арсеній Яценюк. - Вперше в моїй історії як Прем'єр-міністра України мені зірвали кворум. І це фактично було останньою крапкою у прийнятті мною рішення про подачу заяви про відставку з посади Прем'єр-міністра".

Трохи дивне рішення Арсенія Яценюка-керівника Уряду, в яке важко повірити: замість того, щоб скликати ще одне засідання Кабінету Міністрів, він подав у відставку. Якщо пам'ятати, як Арсеній Яценюк міцно тримався обома руками за трибуну у Верховній Раді, коли один з депутатів намагався буквально винести прем'єра з неї. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів