«Червоні лінії» на планах Львова часто перемальовують, – активістка

18:33 21 червня 2016 р.

Інформація про «червоні лінії» в зоні прогнозованого будівництва має бути відкритою. Як і генеральний план міста. Цього вимагає Закон «Про регулювання містобудівної діяльності».

Про це сьогодні, 21 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Які зміни відбуваються в забудові Львова після передання повноважень інспекції архітектурно-будівельного контролю з Києва до Львова?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник голови громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко.

- Генеральний план Львова розміщений на сайті міської ради. Але він такої розподільчої здатності, що ви там нічого не зрозумієте. Плани зонувань також опубліковані, але не в повному обсязі. Якщо ви зайдете на сайт Львівської міської ради, ви не знайдете в жодному детальному плані план червоних ліній, - говорить вона.

Але забудовникам та чиновникам вигідно приховувати цю інформацію.

- Ця інформація не є доступною, тому що дуже часто ці червоні лінії перемальовують за потреби. Якщо порівняти план забудови до громадських слухань і після, то дуже часто вони різняться, - стверджує громадська активістка.

За її словами, закон дав право Львову самому визначати правила забудови, зважаючи на особливість міста. Натомість, чиновники у Львові окликаються на норми, які і так забудовники дотримуються.

- Тобто саме місто не ставить містобудівних умов і обмежень. Воно вказує на чинні нормативні акти, які і так забудовник зобов’язаний дотримуватися.

Хоча є департамент, який повинен вказати: тут є садочок, школа, колектор, тут є червона лінія дороги, і ви не маєте права її перейти. Так ось, дуже рідко в містобудівних правилах вказуються якісь обмеження. Реально обмежень немає, що, фактично, відкриває поле будувати будь-що. Реєструють  містобудівні обмеження ні про що і будують що хочуть, -  каже Олеся Дацко.

Вона сама неодноразово вимагала у міської влади докладний план того району, де мешкає.

- Ми його отримали. І побачили, що там, де в плані вказано дитячий майданчик, насправді вже стоїть МАФ, - розповідає активістка.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:12 12 квітня 2021 р.

НАЗК запідозрило 5 партій у можливих порушеннях подання звітності

А Олега Дідуру, начальника відділу державного контролю Держпродспоживслужби у Львівській області, НАЗК запрошує до Києва 14 квітня на 14.00 у зв’язку з несвоєчасним поданням декларації.

Рубрика: Закон

19:01 12 квітня 2021 р.

За 6 місяців НАЗК перевірить декларації всіх посадовців: у першій сотні - Зеленський, Шмигаль і Панечко з Рави-Руської

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку ще 98 декларацій публічних службовців. Отже, станом на 12 квітня в повній перевірці НАЗК уже 375 декларацій посадовців.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу