Сейм Польщі оголосив Путіна військовим злочинцем, а Верховна Рада України - ще ні

21:05 23 березня 2022 р.

Фото до новини

Президента Росії Владіміра Путіна оголосили військовим злочинцем.

Сейм Республіки Польща рішуче засуджує воєнні злочини, злочини проти людства та акти геноциду, вчинені на території суверенної України збройними силами Російської Федерації, - проголошує прийнята в середу, 23 березня, резолюція про скоєння Росією військових злочинів в Україні. Документ прийнято шляхом акламації. Президента Росії Владіміра Путіна оголосили військовим злочинцем. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Постанову про вчинення Росією воєнних злочинів і злочинів проти людства та порушення прав людини в Україні підготувала Президія Сейму.

«Сейм Республіки Польща рішуче засуджує акти тривалого насильства, воєнні злочини, злочини проти людства, акти геноциду, системні порушення прав людини та інші злочинні порушення міжнародного права, вчинені на території суверенної України збройними силами російської федерації разом із союзниками за наказом військових командувачів під безпосереднім підпорядкуванням президента владіміра путіна», – читаємо в резолюції.

«Сейм Республіки Польща закликає всі держави, які визнають суверенітет, територіальну цілісність та право на самовизначення України, всіма засобами підтримати ініціювання та проведення судових розглядів у Міжнародному суді та Міжнародному кримінальному суді, а також використовувати свої повноваження в будь-яких міжнародних організаціях, членами яких вони є, з метою притягнення до відповідальності владіміра путіна, членів Ради безпеки росії та командувачів збройними силами російської федерації за вчинення військових злочинів, злочинів проти людства, актів геноциду та системних порушень прав людини, вчинених на території суверенної України», – наголошується в резолюції.

Як зазначено, «загальнодоступні докази цих злочинів доводять визнання владіміра путіна Сеймом Республіки Польща та міжнародною спільнотою військовим злочинцем».

«Сейм Республіки Польща звертається до парламентів демократичних країн світу та до Європейського парламенту з проханням визнати владіміра путіна, членів Ради безпеки росії та командувачів збройними силами російської федерації особами, безпосередньо відповідальними за ці акти та накласти на них якнайширші санкції», – йдеться у постанові. Сейм також висловив непохитну солідарність із вільним українським народом та демократичною державою Україною».

Нагадаємо, що військовим злочинцем Владіміра Путіна визнав також сенат США.

А ось Верховна Рада України досі не прийняла такого рішення.

Кривавий Путін мріє перемогти Україну до 7 травня і провести тріумфальний парад перемоги

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів