Колишній студент «Львівської політехніки» вимагає від ректора Юрія Бобала скасувати наказ про звільнення з посади Ірини Фаріон

16:09 18 листопада 2023 р.

Фото до новини

Інакше, на думку Ростислава Новоженця, Юрію Бобалу доведеться скласти з себе повноваження ректора, а всьому ректорату піти у відставку.

Відкритий лист-звернення у справі Ірини Фаріон під назвою "Хто захистить честь і гідність Львова та області?" опублікував у ФБ львів'янин Ростислав Новоженець, пише DailyLviv.com.  

"Звільнення відомої захисниці української мови Ірини Фаріон з посади професорки кафедри української мови Національного університету “Львівська політехніка” викликало значний суспільний резонанс, - йдеться у листі Ростислава Новоженця. - Ірина Фаріон була звільнена з 16.11.2023 згідно з Наказом № 4354-3-10 від 15.11.2023, за підписом ректора Юрія Бобала. Звільнення відбулось відповідно до п.3 Ст.41 КзПП України, тобто за вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. У наказі, з порушенням процедури, не вказано в чому конкретно проявилось порушення, що стало приводом до звільнення. Однак всім зрозуміло, що цьому послужило скандальне інтерв’ю Ірини Фаріон, де вона рішуче обстоювала законну вимогу щодо використання української мови у ЗСУ. 

Виходить, що ректорат “Львівської політехніки” кваліфікує захист української мови у війську як аморальну поведінку, і вважає, що така громадянська позиція Ірини Фаріон є несумісною з продовженням її роботи на посаді професора. І це при тому, що напередодні кафедра української мови, де працювала І.Фаріон, оприлюднила своє звернення на її підтримку. Натомість керівництво університету піддалось тиску групи дезорієнтованих студентів, й не розібравшись у суті справи, ухвалило поспішне рішення про звільнення І.Фаріон з роботи.

Серед української громадськості факт звільнення Ірини Фаріон з посади розцінюється не інакше, як політична розправа за її багаторічну принципову позицію у захисті державності української мови. Керівництво “Львівської політехніки” цим ганебним вчинком знеславило себе і весь вищий навчальний заклад. Цей прецедент кидає тінь на усю патріотичну репутацію Львова та Львівщини, що завжди були першими у боротьбі за українську мову. Якщо не зупинити цю наругу над українською мовою в зародку наслідки можуть бути плачевними.

Як колишній студент “Львівської політехніки” звертаюсь до ректора Юрія Бобала з вимогою негайно відкликати (скасувати) наказ про звільнення з посади Ірини Фаріон. В іншому випадку закликаю його скласти з себе повноваження ректора, а всьому ректорату піти у відставку.

Як виборець вимагаю від керівництва Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської військової адміністрації, депутатів Верховної Ради від Львівщини негайно втрутитись у цю вибухонебезпечну ситуацію, яка може перерости у непрогнозовані громадянські протести. 

Ростислав Новоженець, випускник Львівського політехнічного інституту (1973-1978), львів’янин".

Натомість Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

Читайте також на цю тему:

У Львові проведуть акцію на підтримку Ірини Фаріон (відео)

Для Ірини Фаріон зібрали майже 54 тисячі гривень

Ректор Львівської політехніки Юрій Бобало просить спільноту вишу довіряти йому

Розмовляй українською або мовчи: доцент Львівської політехніки, десантник 80 бригади розповів про військове правило.

Війну в Україну привели в основному російськомовні громадяни. Десантник Соколов уперше підтримав Фаріон

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів