12:39 31 січня 2023 р.
У 11-річної Софії діагностували злоякісне захворювання – рабдоміосаркому нижньої щелепи.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.
Пухлину виявили медики харківської лікарні, проте замість операції та лікування, родина змушена була виїхати з міста через щоденні обстріли. Останній курс лікування дитині провели за тиждень до того, як обстріляли лікарню. Тож лікування продовжили у Львові.
У липні торік пацієнтку прооперувала команда хірургів ЗУСДМЦ та професор із Туреччини Хакан Агір. Операція тривала понад 12 годин. Втручання було складним, адже пухлина зачепила багато важливих елементів і довелось видалити значну частину нижньої щелепи.
«Після операції та 9 блоків хіміотерапії хвороба поступово відступила. Завершальним етапом лікування є високодозова хіміотерапія з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Але Софію чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях», - зазначила дитячий онколог Христина Запоточна.
«Дівчинка стала першою пацієнткою у цьому році, кому успішно проведена аутологічна трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. Раніше більшість українських пацієнтів виїжджала для трансплантації закордон. Сьогодні ж їх життя рятують в Україні, зокрема, у Львові», - наголосив Роман Кізима, керівник клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку ЗУСДМЦ.
Загалом це четверта трансплантація кісткового мозку дітям у Центрі. Усі трансплантації для пацієнта безкоштовні, їх фінансування здійснюється державним коштом.
Історія порятунку 10-річного хлопчика з раком мозку, якого відмовились лікувати за кордоном
Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта
Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи
Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини
Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику