Історія порятунку 10-річного хлопчика з раком мозку, якого відмовились лікувати за кордоном

17:19 21 листопада 2022 р.

Фото до новини

За п’ять років боротьби з хворобою 10-річному хлопчику з Харкова видалили уже п’ять пухлин. Надскладну операцію хлопчику провели львівські нейрохірурги: вони видалили пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Вперше хвороба – анапластична епендимома, проявилася у садочку. Це агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте, мігрує та щоразу з’являється у різних місцях. Відтоді лікарі не припиняють боротися за його життя.

5 надскладних операцій на мозку, 16 блоків агресивної хіміотерапії, але три місяці тому хвороба повернулася. Сталося це у Німеччині, куди родина переїхала, тікаючи від обстрілів у рідному Харкові. Лікарі констатували: пухлина неоперабельна. Утвір розташований біля стовбура головного мозку із ділянками та центрами, відповідальними за життєвоважливі функції дихання, серцебиття та ковтання. Дістатися до нього дуже важко, оперувати ризиковано ще й тому, що анатомія головного мозку після стількох операцій сильно змінена.

Проте батьки не опустили рук і почали шукати спеціаліста, який погодився бодай дати шанс їхньому Микиті. Ним виявився Михайло Ловга, керівник Центру нейрохірургії дитячої лікарні святого Миколая у Львові, який раніше уже оперував хлопчика.

Відтак команда нейрохірургів взялася планувати одне із найскладніших втручань у своїй практиці. Перед спеціалістами стояло надважке завдання: прибрати пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання. І лікарі успішно впоралися.

Зараз Микита продовжує курс хіміотерапії. Хлопчик дуже хоче одужати і продовжити повноцінне навчання у школі, як усі інші дітки. І лікарі докладають максимум зусиль, аби його бажання стало реальністю. А перед випискою усю команду нейрохірургів, які вже не вперше рятують життя Микити, сім’я запросила в гості додому у Харків після Перемоги.

У Львові врятували донеччанина, якого поранило уламками російської ракети

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи

Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини

Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора

У Львові американський кардіохірург проперував триденну дитину з рідкісною патологією серця

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів