Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

16:45 27 червня 2022 р.

Фото до новини

Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА,  пише Dailylviv.com.

За статистикою, така патологія трапляється лише у 10% новонароджених. Виявити її внутрішньоутробно під час ультразвукового дослідження практично не можливо.

Хірурги «ОХМАТДИТу» провели паліативні втручання, аби дитинка в першу чергу могла отримувати харчування для росту та розвитку, а також для запобігання попадання слини у дихальні шляхи.

«Першочергово ми наклали гастростому через які дитинка буде отримувати їжу, аби набирати вагу та розвиватися. Іншого шляху у нас не було. Пізніше було проведене оперативне втручання, аби запобігти попаданню слини у легені, що викликає запальні процеси та призводить до летальності», - розповів керівник клініки хірургії з центрами торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології Олег Ленів.

Сьогодні двотижнева дитинка знаходиться у Центрі постінтенсивного виходжування новонароджених та недоношених дітей «ОХМАТДИТу», де проходить комплексне лікування, спостерігається динаміка ваги дитини, корегується харчування тощо.

«Надалі ми плануємо радикальну корекцію вродженої вади у дитини – формування «штучного стравоходу», що передбачає переміщення частини кишківника з черевної порожнини у грудну клітку. Таким чином ми відновимо частину відсутнього стравоходу у дитини», - додав лікар.

Зі слів лікарів, після цієї корекції стравоходу дитина зможе абсолютно добре  розвиватися і вести звичний спосіб життя.

У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора

Дитячий медцентр у Львові прийме у 2022 році вдвічі більше дітей з нирковими захворюваннями

Тато - синові, брат - братові дали по нирці: у Львові вперше зробили пересадку за новою методикою

У Львові американський кардіохірург проперував триденну дитину з рідкісною патологією серця

Федір Юрочко першим з-поміж українських отоларингологів захистив дисертацію в Європі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів