Тато - синові, брат - братові дали по нирці: у Львові вперше зробили пересадку за новою методикою

11:12 12 грудня 2020 р.

Фото до новини

Учора хірурги львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги провели трансплантацію нирки від живого донора, під час якої вперше здійснили забір нирки лапароскопічно, тобто, через невеликі розрізи.

Досі такі операції робили традиційним способом — через великий розріз. Це вже друга трансплантація в лікарні за цей тиждень. Ще одну операцію хірурги провели у понеділок — також з пересадки нирок.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

«Просто зараз наші трансплантологи пересаджують нирку. Забір донорського органу вперше в лікарні відбувається лапароскопічно. Тобто, через маленький розріз. Це сучасна технологія, яку ми будемо застосовувати, щоб організм донорів при родинних трансплантаціях швидко відновлювався.

Сьогоднішня трансплантація — друга за тиждень. Зараз нирку брату віддає брат. У понеділок органом із сином поділився тато.

Кожна трансплантація відбувається державним коштом. Пацієнти за них — не платять", — розповів директор лікарні Олег Самчук.

Як повідомляють в лікарні, першому з двох пацієнтів нирку подарував батько, другому — старший брат.

«Ще дві родинні нирки пересадили наші медики цього тижня та вкотре власним прикладом показали, що пересадки органів в Україні можуть та повинні бути буденними операціями. Першому з двох пацієнтів нирку подарував батько. Другому — старший брат, нирку якого, до речі, цього разу наші медики вперше забрали лапароскопічно», — повідомили в лікарні.

За даними медиків, кілька місяців тому в Центр трансплантології лікарні швидкої медичної допомоги звернувся 21-річний пацієнт із Сумської області із хронічною нирковою недостатністю. Роман уже 2,5 роки перебував на діалізі: від народження у нього була лише одна нирка, і та відмовила. Раніше хлопець навчався на фельдшера, але через постійний діаліз та відсутність можливості продовжувати регулярне навчання, змушений був брати академвідпустки, а згодом — навіть залишити навчання.

Після 2,5 років очікування на посмертну нирку, батько Анатолій прийняв рішення віддати синові свою, аби дати можливість йому жити повноцінним життям.

Пересаджена нирка запрацювала на операційному столі.

«До речі, понад усе Роман сьогодні мріє про закінчення навчання і роботу в медицині для допомоги іншим. Найбільша ж мрія пана Анатолія — аби його син був здоровим та щасливим. І ми віримо, що зовсім скоро усе так і буде», — коментують операцію з трансплантації в лікарні.

Ще одну трансплантацію виконали вчора — 29-річний Володимир з міста Апостолове Дніпропетровської області віддав нирку старшому на 4 роки брату. Сам чоловік з 13 років хворів хронічним гломерулонефритом, через прогресування хвороби з грудня минулого року уже проходив діаліз. Нова Федорова нирка також запрацювала на операційному столі. Цього разу забір нирки здійснювали лапароскопічно, адже це менш травматично і дозволяє організму швидше відновитись.

Загалом цього року в лікарні швидкої медичної допомоги провели вже 13 трансплантацій нирок: сім — від родинного донора, і шість — від людей, які стали донорами після смерті.

Для пацієнтів такі операції безкоштовні, за них платить держава, оскільки Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги включена в пілотний проект МОЗ.

"Важливо, щоб серце її покійного чоловіка продовжило битися" - у Львові зробили операцію з пересадки серця

Ще 12 медзакладів можуть проводити трансплантацію органів

У Львові озвучили тарифи на трансплантацію

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів