У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора

11:14 2 червня 2022 р.

Фото до новини

Команда лікарів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з медиками Першого медичного об’єднання Львова провели успішну трансплантацію нирки 15-річному хлопцю з Рівненщини, якого на початку війни евакуювали до Львова з НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Шанс на нове життя хлопцю подарував 27-річний чоловік, який став донором органу посмертно. Операція з пересадки тривала близько двох годин. Медики розповіли, що нирка запрацювала ще на операційному столі. А зараз, після кількох днів обстежень та спостережень, дуже обережно дають перші позитивні прогнози. 

«Вперше важкий діагноз - хронічний гломерулонефрит – було встановлено у 2017 році. Хлопець проходив лікування та хвороба невпинно прогресувала. Кілька останніх місяців підліток постійно знаходився на лікуванні у нашій лікарні, де тричі на тиждень проходив процедуру гемодіалізу та отримував спеціальну терапію. Станом на сьогодні післяопераційний період минає без ускладнень, темп діурезу задовільний, показники азотемії у межах вікової норми»,  - розповів лікар-нефролог Роман Андруневич.

Щоб допомогти підлітку одужати, свої зусилля об'єднали медики двох медичних закладів. Успішна трансплантація нирки - це результат злагодженої роботи цілої команди фахівців: лікаря-нефролога Романа Андруневича та анестезіолога Центру Іванни Андрейчук, керівника Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова Максима Овечка та лікаря-трансплантолога Андрія Крупача, дитячих хірургів Центру Андрія Кузика та Богдана Романишина. 

Нагадаємо, що першу трансплантацію нирки в ЗУСДМЦ провели у квітні 2021 року. На сьогодні вже здійснили 3 успішних трансплантації нирки дітям. Зараз у листі очікування на трансплантацію нирки перебувають 15 дітей. Також у серпні 2021 року Центр включено в пілотний проєкт з трансплантації, що дозволяє проводити операції з пересадки органів дітям безкоштовно. Усі медичні послуги оплачуються за рахунок державних, обласних програм та коштів благодійних фондів.

Другу нирку 27-річного донора пересадили у Першому медичному об’єднанні м. Львова 40-річному чоловіку з Тернопільщини, який два роки був на діалізі.

Неродинну трансплантацію нирки дитині на Львівщині провели не вперше. Раніше такі операції вже виконували медики Першого медичного об’єднання м. Львова.

Дитячий медцентр у Львові прийме у 2022 році вдвічі більше дітей з нирковими захворюваннями

Тато - синові, брат - братові дали по нирці: у Львові вперше зробили пересадку за новою методикою

Сім органів за шість днів пересадили у львівській лікарні

Львівській обласній дитячій лікарні подарували сучасне обладнання

Львівська обласна дитяча лікарня також отримає нове обладнання

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів