У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла завершили реставрацію 1300 м кв фресок, яка тривала 4 роки

15:38 10 листопада 2021 р.

У Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна 1740 року. Реставрацію, яка тривала 4 роки, робили за кошти Міністерства культури Польщі, зокрема інституту Полоніка, та жертводавців храму. Урочисте відкриття фресок відбудеться 2 грудня. До цього часу у храмі триматимуть роботи з демонтажу риштування.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Сьогодні ми завершили другий етап реставрації унікальних фресок Франциска Екштайна 1740 року, і розпочинаємо демонтаж одних з найбільших внутрішніх риштувань в Україні – це 38 тонн ваги і майже 3,5 тис м3 об’єму. Демонтаж таких риштувань триває орієнтовно до 30 днів, та маємо надію, що до кінця листопада зможемо демонтувати все. Ми готові працювати навіть уночі.

Наш храм пережив багато лихоліть, зокрема, його закрили у радянський період і 65 років тут лунала лише тиша. А після другої світової війни було постійне затікання даху, через що фрески були дуже понищені і багато елементів було втрачено.

У 2011 році храм відкрили для Богослужінь, а вже у 2012 році розпочалися дослідження склепінь храму, і з липня 2015 р розпочався перший етап реставрації фресок центральної нави храму, площею 300 м2. У 2018 році розпочався другий етап реставрації. Це вже понад 1000 м2. У сюжеті фресок закладене життя апостолів Петра і Павла, їхні місійні подорожі.

Дякуємо парафіянам нашого храму, всім жертводавцям, зокрема із-за кордону і всім людям доброї волі, які фінансово долучилися до цих робіт. Суттєве – основне фінансування, було від Міністерства культури Польщі, зокрема інституту Полоніка. Тому можемо з гордістю сказати, що це найбільший міжнародний проєкт з реставрації. Так, одночасно працювало понад 20 реставраторів впродовж усіх років. На роботи витрачено понад 20 млн грн.

Широкомасштабне, святкове відкриття фресок відбудеться 2 грудня», - розповів о. Тарас.

За його словами, також на завершенні реставрація головного фасаду Гарнізонного храму. Роботи проводять за кошти міського бюджету.

«Якщо погодні умови будуть дозволяти, то можемо впевнено говорити, що ще до кінця року реставрація фасаду буде завершена. Та все залежить від погоди», - додав настоятель храму.

Чотири об’єкти, три - у Львові, один - в районі, запропонували на Велику реставрацію

Реставрацію огорожі Палацу Потоцьких міськрада доручила підряднику зі списку недобросовісних

Дах каплиці Трьох Святителів - в аварійному стані: починають реставрацію

Реставрація дзвіниці церкви Покрови Пресвятої Богородиці: що зроблять за 4 млн 220 тис грн

У костелі св.Антонія у Львові розпочинають реставрацію дзвіниці за кошт фундації Полоніка

 

dailylviv.com

До теми

17:36 30 листопада 2021 р.

Алегоричну скульптуру Моцарта від Моцартеуму та Линів залишать на площі Маланюка у Львові

Депутати Львівської міської ради не підтримали петиції про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка. Рішення не набрало потрібної кількості голосів, тож скульптура залишиться на цій площі.

Рубрика: Культура

17:51 29 листопада 2021 р.

У Львові відбудеться ярмарок старовини «Тлум і Крам»

У неділю, 5 грудня, з 11:00 до 19:00 у Центрі архітектури, дизайну й урбаністики відбудеться «Тлум і Крам». 30 учасників з різних куточків України презентують широку палітру товарів.

Рубрика: Культура

16:23 28 листопада 2021 р.

Блогери цинічно тусували у Львові у День пам'яті жертв Голодомору

Цинічне святкування відбулося з нагоди дня народження Олександра Заліска, за акаунтом якого стежать понад мільйон користувачів мережі. Він зібрав найпопулярніших українських блогерів у Будинку вчених, що у Львові.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу