У Львові в котельнях установлюють теплові помпи, щоб подавати гарячу воду без використання газу

16:50 6 листопада 2022 р.

Фото до новини

Також встановили ІТП у будинках одного з найбільших районів Львова - Сихові, де мешкає 150 тисяч львів'ян.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com

Заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, у складі делегації Асоціації міст України, взяла участь у конференції «Стійкі муніципалітети та державне управління в Східне партнерство», яка відбулася у столиці Чехії - Празі. Серед головних питань, які розглядалися – антикризовий менеджмент, відбудова України, енергетична самодостатність і боротьба з кліматичними загрозами та ін.

«Дякую, від імені Асоціації міст України, за запрошення на конференцію. Дякую Чеській республіці за те, що допомагаєте Україні, дякую, що надали прихисток нашим громадянам. Ми мали можливість відвідати цей прихисток і побачили наскільки якісно організована допомога нашим українцям. Станом на зараз 400 тис українців мають візи і право на працю в Чехії. Для нас це дуже цінно.

Що відбувається зараз в Україні в контексті теми конференції? У нас триває війна. Коли горять наші нафтобази, коли дуже довго не вдається погасити пожежу, то багато чадного газу виділяється в атмосферу. Відтак потерпає екологія. Коли вибухають ракети, то виділяється сірка, залізо і від вибухів не лише гинуть люд - це руйнує будинки і засмічує нашу землю.

Хочу розповісти про тимчасово окуповані території. Там є заповідники. Та коли в цих заповідниках є пожежі, наші рятувальник не можуть туди виїхати і локалізувати вогонь, бо територія окупована. Тому рідкісні рослини, рідкісні тварини, які там є, гинуть, і наша земля бідніє на ці види.

Ще один важливий аспект – це ядерна небезпека. На сьогодні Запорізька АЕС є окупована. Хочу нагадати, що коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році, то вибухнув один енергоблок. На Запорізькій АЕС є 6 енергоблоків. Відтак вона несе велику небезпеку Європі через те, що там є окупанти. Тому зараз важливо, щоб цілий світ об’єднався, і щоб на цій АЕС не було росіян, не було ядерного терору, який зараз відчувають усі.

У нас є міста, які, на сьогодні, зруйновані – це Маріуполь, Харків, Чернігів та багато менших міст. Їх потрібно буде повністю відновлювати. Відтак нам буде потрібна ваша допомога як в плані рекомендацій, так і матеріальна, адже якщо ми будемо відбудовувати будинки, то необхідно зробити їх екологічними. І Європейський Союз на цьому ставить акценти.

На сьогодні зазнала руйнувань наша інфраструктура, наша енергетика. 40% нашої енергосистеми зруйновано - пошкоджено 11 ТЕЦ, з яких 4 повністю зруйновані. Ракетами  пошкоджено 335 котелень, з яких 13 зруйновано. І це перед опалювальним сезоном, перед початком зими. Наші комунальні служби працюють в посиленому режимі, але потрібно пам’ятати, що 4 ТЕЦ – це великі об’єкти, і їх відновити оперативно ми не зможемо. Тому частина людей будуть або переживати зиму в холодних оселях, або переїдуть в західні області нашої держави, або в Європу. Відтак цей опалювальний сезон може бути найскладнішим за останні 100 років», - наголосила Ірина Маруняк.

За її словами, зараз у Львові, в котельнях, ставлять теплові насоси, щоб подавати гарячу воду без використання газу. Також встановили ІТП у будинках одного з найбільших районів Львова - Сихові, де мешкає 150 тис населення. Це також дає можливість економити газ. А спільно з литовськими партнерами планують облаштовувати котельню на біомасі.

«На доручення мера Львова ми провели роботи щодо забезпечення подачі води мешканцям нашого міста за відсутності електроенергії. Коли 10-11 жовтня Львів, через обстріли, залишився без електрики, ми воду мешканцям змогли подати.

Ворог цільово нищить інфраструктуру України, щоб взимку нам було холодно і ми мерзли. Але ми сильна і незламна нація, ми розуміємо, що потрібно бути енергоощадним і впроваджувати різні заходи для цього», - додала посадовиця.

Теплові пушки, генератори: Козицький розповів, як грітиметься Львівщина у разі ракетних ударів

Львів купує дуже багато буржуйок: Садовий розповів про підготовку до зими

Мер Львова розповів, як місто готується до зими під час війни (відео)

У житлових будинках Львова вже встановлюють металеві печі

У Львівській міській раді перевіряють пічки, які не працювали 30 років

Не лише дрова: у Львові повідомили про розподіл обов'язків між владою і мешканцями до зими

У Києві є план на випадок блекауту, але немає паніки, - Кличко

Київ планують повністю евакуювати у разі зникнення електроенергії, - NYT

Сьогодні Львівщина не має графіків вимкнення електроенергії

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів