Ми спостерігаємо, що багато українців повертається додому, - Генконсул Чехії у Львові

19:35 29 квітня 2022 р.

Фото до новини

До Чехії переїхало близько пів мільйона українців. Однак зараз багато українців повертаються додому.

Про це сьогодні, 29 квітня, повідомив Генеральний консул Республіки Чехія у Львові Давид Нови під час зустрічі з очільником Львівської області Максимом Козицьким, інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com. 

«Упродовж останніх місяців Чехія активно допомагає Україні у мілітарному та гуманітарному планах, долучилась до роботи з біженцями. Станом на зараз до нас переїхали близько пів мільйона українців. Ми раді, що можемо допомогти людям, адже розуміємо, що їм довелось пережити. Для усіх, хто приїхав, ми оформляємо спеціальні візи. Тут біженці з України можуть тимчасово працювати, вчитися, вони отримують соціально-медичні послуги на рівні з чехами. Однак зараз ми спостерігаємо, що багато українців повертаються додому. Ми бачимо, як українці згуртувались самі та об’єднали навколо себе весь цивілізований світ. Тому сподіваємось, що війна в Україні завершиться вашою перемогою», – зазначив під час зустрічі Давид Нови.

Він також додав, що Чехія й надалі допомагатиме Україні усім необхідним, і охоче приєднається до нових та чинних проєктів для наближення нашої перемоги. Разом з тим, чеська сторона висловила пропозицію передачі кількох вантажівок на Львівську ОДА, які надалі розподілять на потреби армії. 

Генеральний консул також поцікавився, як Львівщина працює з переселенцями, адже, якщо говорити про області України, саме наш регіон найчастіше обирають громадяни для евакуації. Зараз в області проживають близько 286 тисяч ВПО, це лише ті, хто офіційно задекларував потребу у житлі. Ще приблизно стільки ж людей поселилися у приватному секторі самостійно.

«Настав час, коли допомога Україні стала світовим трендом. Чехія належить до тих країн, які зі самого початку на нашому боці, і які допомагають нам від щирого серця. Ми часто чуємо від українців, які переїхали у Чехію, як злагоджено працюють місцеві люди та допомагають нашим землякам. Ми вдячні за це. Щодо Львівської області, то зараз ми розселяємо людей у школах, спортивних залах, гуртожитках. До 1 вересня плануємо розвантажити ці об’єкти, щоб новий навчальний рік розпочався вчасно та офлайн. Ми підшуковуємо об’єкти незавершеного будівництва, які у короткі терміни можна адаптувати під житло. Напрацьовуємо варіанти будівництва нового житла для людей», – поділився Максим Козицький. 

Нагадаємо, що Генеральне консульство Чеської Республіки відновило свою роботу у Львові.

Чехія готова до різної кількості біженців з України - заява уряду

Українську військову техніку ремонтуватимуть у Чехії

До Києва прибули сенатори Польщі та Чехії

Україна отримала з Чехії реактивні системи залпового вогню Vampire: як це працює (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів