Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

18:22 20 вересня 2021 р.

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Спікерами були директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман та співзасновник виробничого кооперативу «Як бджола» Олег Бачинський.

На старті ринку землі у багатьох аграріїв були застереження стосовно того, що землі почнуть активно продавати.

«Ми, у департаменті агропромислового розвитку не підтримували такий розвиток подій. Активного розпродажу землі не могло відбутися через певні обмеження, котрі впровадили разом з початком ринку. Станом на п’ятницю, 17 вересня, на Львівщині зареєстровано земельних угод на площу 400 га, а це доволі низький показник. Серед цих земель – 87,8 га склали земельні ділянки (паї), які були підмораторними до 1 липня цього року. З огляду на таку малу кількість, власники паїв не поспішають продавати свої наділи. Можна сказати, що активний розпродаж не розпочався», - зазначила Тетяна Гетьман.

За її словами, серед позитивних змін є те, що збільшилась кількість земельних ділянок, продаж право оренди яких пропонується на земельних торгах (аукціонах). Якщо в червні показник складав 24 ділянки, в липні він збільшився до 43, а в серпні кількість виставлених на аукціон земель щодо продажу право оренди – понад 100 ділянок.

Нагадаємо, у травні Держгеокадастр передав землі у володіння територіальним громадам, що отримали компетенцію розпоряджатися цими землями.

Також збільшується вартість оренди, бо зростає цінність землі.

«Україна зараз рухається шляхом країн Європейського Союзу, де на початку ринку землі теж ввели певні обмеження, що не дозволило зробити розпродаж землі, втім збільшувалась орендна плата. Тут варто згадати про ті самі обмеження. По-перше, землю не можна продавати менше ніж за нормативно грошову оцінку самої ділянки. В області це 21,5 тис грн за один гектар ріллі. По-друге, на першому етапі, землі можуть купувати лише фізичні особи (громадяни України) в безготівковій формі не більше 100 гектарів. Юридичні ж особи можуть брати землі в оренду», - додала Тетяна Гетьман.

До слова, від початку липня середня вартість одного проданого гектару земельних ділянок (паїв) становить більше ніж 40 тисяч гривень.  А середня вартість оренди за попередній рік – 2200 грн за гектар.

«За досвідом країн, які теж вводили ринок землі, можна сказати, що упродовж 10 років вартість самої землі зростала в 5-7 разів. Коли усе зрозуміло і прозоро, тоді формуються нормальні бізнес-стосунки. Сьогодні ми бачимо позитивну реакцію аграрного сектору на ці нововведення. Однак є моменти, що необхідно доопрацьовувати. До прикладу, роботу нотаріусів тощо», - підсумувала директор департаменту.

«Багато фермерів звертаються сьогодні за допомогою щодо купівлі землі. Вони прицінюються, цікавляться юридичними документами, які їм потрібно підготувати для оформлення договору. Наразі у фермерів сезон збору урожаю, але на початку зими, я впевнений, більшість почне робити перші кроки для покупки землі. У цьому є переваги. Наприклад, коли земля є у власності фермера, а не в оренді, то легше оформити кредитування», - розповів Олег Бачинський.

 Додатково:

Земельний банк Львівщини складає понад 2 млн гектарів землі, з яких 1 млн 200 тис гектарів – мають сільськогосподарське призначення.

Разом сільськогосподарську діяльність в регіоні здійснюють більше ніж тисяча суб’єктів господарювання, серед яких більше 700 – фермерські господарства. Крім того, с/г діяльність на Львівщині здійснюють 280 тисяч особистих селянських господарств.

Близько 15 тис га сільгоспземлі на Львівщині перейде у приватні руки без земельних торгів

У Львівській області дві земельні ділянки підуть з торгів

Фермерів також зобов'язують купувати земельні ділянки на електронних аукціонах

Земля на Львівщині коштуватиме найдешевше, але за ділянки вздовж трас даватимуть 10 і більше тисяч доларів

Попит і пропозиція на оренду сільгоспугідь у Львівській області зросли в рази

 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу