Попит і пропозиція на оренду сільгоспугідь у Львівській області зросли в рази

15:02 11 вересня 2021 р.

У серпні 2021 року відбулась низка земельних аукціонів, на яких пропонували 148 земельних ділянок площею 1691 га. Було продано права оренди 140 ділянок площею 1613 га.

Розмір річної плати за користування цими земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить понад 10 млн грн, що більше ніж в 5 разів перевищив стартову ціну лотів. Вартість проданих лотів орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад Львівщини.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

«Порівнянно з липнем 2021 року, ми можемо говорити про активізацію громад в частині виставлення вільних земельних ділянок на земельні аукціони. Кількість ділянок, що пропонується сільськогосподарським виробникам до залучення в сільськогосподарський оборот збільшено в рази, у липні пропонувалось лише 24 земельні ділянки. Придбання землі в оренду на торгах для сільськогосподарського виробника – це зручний спосіб збільшення земельного банку, а для територіальної громади – це додаткові надходження до місцевого бюджету. Своєю чергою, додатковий фінансовий ресурс дозволить покращити інфраструктуру, соціальний та економічний стан громади», – зазначила директорка рази департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Оскільки територіальні громади стали повноцінними господарями своєї землі та отримали певні права і можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися.

Завдяки продажу прав оренди земельних ділянок через аукціони на території Гніздичівської, Поморянської, Белзької, Ралівської, Стрийської територіальних громад зросла вартість одного гектара на земельні ділянки, в окремих випадках до 10-30 тис грн.

«Держава надала нам більші можливості для реалізації делегованих і власних повноважень. З моменту вступу в дію змін до Земельного кодексу України ми стали повноправними розпорядниками земель, що розташовані на територіях нашої громади та можемо ефективно контролювати використання земель, а також здійснювати правильне планування території громади», – зазначив начальник відділу архітектури і земельних питань Белзької територіальної громади Роман Кісілевич.

«10 серпня 2021 року відбулися земельні торги, організатором яких була Поморянська селищна рада. Права оренди на земельні ділянки були продані за досить високою ціною. Вартує відзначити земельну ділянку площею 10,22 га в с. Сновичі, права оренди якої продано за ціною більш як 311 тис грн. Правильно підібрана та інвестиційно приваблива ділянка – це запорука успіху аукціону», – зазначив начальник загального відділу Поморянської селищної ради Надія Бандура.

Фермерів також зобов'язують купувати земельні ділянки на електронних аукціонах

 

 
dailylviv.com

До теми

23:44 16 вересня 2021 р.

З 1 жовтня електроенергія від постачальника останньої надії подорожчає вдвічі

Тариф на послуги постачальника електроенергії "останньої надії, яким зараз є "Укргідроенерго", у 4 кварталі цього року зросте майже вдвічі - до 1238 грн за МВт-год.

Рубрика: Економіка

23:21 16 вересня 2021 р.

У Львові збудують три індустріальні парки

Мер Львова Андрій Садовий та його перший заступник Андрій Москаленко презентували міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову концепцію розвитку трьох індустріальних парків у місті. Також розповіли про етапи реалізації цих проєктів й інвестиції в них. Відтак міністр висловив свою цілковиту підтримку планів Львова.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу