Фермерів також зобов'язують купувати земельні ділянки на електронних аукціонах

16:49 18 травня 2021 р.

Фото до новини

В Україні запроваджено обов’язковий продаж земельних ділянок державної і комунальної власності або прав на них через електронні аукціони.

Сьогодні, 18 травня, Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроект №2195, який запроваджує обов’язковий продаж земельних ділянок державної і комунальної власності або прав на них через електронні аукціони. За це рішення проголосувало 272 народні депутати.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv

«Кожен українець отримає можливість взяти участь в аукціоні та придбати землю для започаткування свого фермерського господарства. Земельні торги будуть проводитись в єдиній електронній торговій системі в режимі реального часу в мережі Інтернет», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

За результатами аукціону буде укладатися договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку.

Основні новації законопроекту:

- обов’язковість продажу земельних ділянок державної і комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони;

- публікація усіх документів, які стосуються торгів та земельних ділянок, в електронній торговій системі в режимі реального часу через мережу інтернет, що є загальнодоступною та відкритою і забезпечує підвищення ефективності організації та проведення земельних торгів;

- прозоре та ефективне розпорядження землями державної та комунальної власності.

Реалізація законопроекту удосконалить механізми та процедури продажу та передачі в користування земель державної та комунальної власності, прискорить процеси продажу земель, підвищить економічну ефективність проведення таких аукціонів, що збільшить надходження до державного і місцевих бюджетів.

У Львові хочуть збільшити податки на землю і нерухомість

Сім садових господарств Львівщини отримають компенсацію від держави

За спиртзавод у Рава-Руській змагалися два купці. Переміг той, хто заплатив на 5 млн грн більше

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів