Світ переозброюється через напад росії на Україну: Китай і Європа серед лідерів

11:07 24 липня 2022 р.

Фото до новини

Сьогодні, з оголошенням про різні збільшення військових витрат, вони можуть перевищити 2,3 трильйона доларів.

За кілька днів після вторгнення путіна в Україну багато країн оголосили про збільшення військових витрат, включаючи США, Канаду та Австралію, а Жозеп Боррель, голова дипломатії ЄС, закликав увесь блок зміцнити свої збройні сили. До збільшення фінансування збройних сил призвела війна, але воно базується на вже існуючій тенденції, пише журнал «Foreign Affairs» і зараховує Польщу до країн, які збільшують витрати на озброєння та модернізацію армії.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

«З 1999 року світові військові витрати почали збільшуватися, оскільки світ відмовився від своєї оптимістичної точки зору після холодної війни. З 2000 року Росія витрачала дуже багато, намагаючись відновити втрачену військову велич Радянського Союзу. США постійно збільшували витрати на оборону після 11 вересня. Європейські військові витрати довше залишалися на місці, але багато країн континенту почали кампанії модернізації та розширення після анексії Криму Москвою. За останні 30 років Китай збільшив свої військові витрати більше, ніж будь-яка інша країна світу», - повідомляють дослідники зі стокгольмського Міжнародного інституту дослідження проблем миру SIPRI.

Повідомляється, що перед вторгненням Росії в Україну світові військові витрати вже досягли «принаймні піку після холодної війни», тобто 2,1 трильйона доларів. Це збільшення з 1,2 трильйона в 1999 році та 1,7 трильйона в 1989 році. Сьогодні, з оголошенням про різні збільшення витрат, вони можуть перевищити 2,3 трильйона доларів.

«Збільшення витрат особливо помітно в Європі. Континент знизив витрати на оборону після розпаду Радянського Союзу, і вони залишалися на місці впродовж наступних десятиліть, але коли Росія анексувала Крим у 2014 році, Старий континент почав регулярно переозброюватися», – зазначили дослідники.

«Польща планує збільшити військові витрати з 2,1 відсотка до 3 відсотків з 2023 року. Збільшення покликане покрити великий розвиток польської армії, зокрема подвоєння кількості підрозділів», — повідомляє «Foreign Affairs».

Лише у 2021 році, поки Росія стягувала війська вздовж українського кордону, військові витрати країни зросли до 2,9 відсотка і досягли 65,9 млрд доларів, або 4,1 відсотка ВВП країни, пише «Foreign Affairs».

Навіть витрати Росії здаються скромними порівняно з Китаєм, за словами авторів дослідження: «Нинішні 27 років безперервного зростання китайських військових витрат — це найдовший такий період у будь-якій країні світу. Торік вони досягли 293 мільярдів доларів».

Блінкен назвав Китай найбільшим викликом міжнародному порядку

Китай показує війну в Україні як вимушені кроки Путіна

Китай надав Росії політичну підтримку, - генеральний секретар НАТО

Польща збільшує армію вдвічі: Анджей Дуда підписав закон Про захист вітчизни

Польща збільшить армію у 2,27 разу - через Росію і Білорусь

Генсек НАТО і прем'єр Великобританії передбачають тривалість війни в Україні

Удари з повітря: скільки ще в росії залишилося високоточних ракет, - Арміяinform

 

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини