Путін фальсифікує історію Другої світової війни і перетворює її на сурогатну релігію | Новини Львова

Путін фальсифікує історію Другої світової війни і перетворює її на сурогатну релігію

15:02 30 червня 2020 р.

  • 0

Російська версія історії Другої світової війни є для значної частини російського суспільства "сурогатною релігією" після одержаної ним травми від розпаду Радянського Союзу.

Колишня німецька євродепутатка Ребекка Гармс заявила, що історичні знання серед людей Заходу недостатньо глибокі, щоб можна було належно реагувати на російські спроби фальсифікації історії, що робить президент Владімір Путін.

Німецька політикиня говорила про це під час вебінару під назвою «Війни пам’яті в сучасній Європі», що його організував Інститут Пілецького у Берліні. Учасники цього онлайн-семінару, зокрема, шукали відповіді на питання, чи може путінська фальсифікація історії бути ефективною.

Як зазначали доповідачі, на міжнародному рівні можна спостерігати за явищем розбіжності історичних поглядів - особливо, якщо мова йде про Росію, де пропаганда діє на користь Путіна.

Німецький журналіст, колишній закордонний кореспондент Річард Герцингер підкреслив, що Путін майстерно жонглює історичною політикою для закріплення російської розповіді про те, що саме «Радянський Союз був силою, яка врятувала людство від нацистів і припинила Голокост».

«Путін хоче переписати історію Другої світової війни. Для цього він повинен спочатку знищити західну розповідь», - заявив публіцист, який пише, зокрема, для журналу Die Welt та Internationale Politik.

Одним із проявів переписування історії заново була, як оцінено, атака Путіна на Польщу, коли російський президент звинувачував її у спалаху Другої світової війни.

Як зауважив польський історик Лукаш Адамський, в Росії «історична політика та політика ідентичності, а також культ Вітчизняної війни - мають компенсувати проблеми, що виникають у повсякденному житті». «Російська версія історії Другої світової війни є для значної частини російського суспільства "сурогатною релігією"», - наголошував директор Центру польсько-російського діалогу та порозуміння Лукаш Адамський. Причиною такого стану речей він вважає «травму після розпаду Радянського Союзу».

Відсутність реакції Західної Європи на спроби Путіна спотворити історію прокоментувала німецька політикиня Ребекка Гармс (Зелені). «Історичні знання серед широкого населення Заходу недостатньо глибокі, щоб можна було правильно реагувати на спроби Путіна спотворити історію», - зауважила колишня євродепутатка.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо.

Коментарі(0)

До теми

15:42 13 липня 2020 р.

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Голова Львівської ОДА Максим Козицький зазначив, що несанкціоноване будівництво у райцентрі мають перевіряти правоохоронні та контролюючі органи.

Рубрика: Політика

13:34 13 липня 2020 р.

Офіцер Тарас Матвіїв посмертно став Героєм України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» молодшому лейтенанту Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.​

Рубрика: Політика

Останні новини

У Львові спочатку пошкодили, а тепер лікують рідкісні дерева

45% працівників з України готові пройти карантин у Польщі

Голова Львівської облради від ЄС закликає захистити українську мову

Україна отримала медпрепарат на 5 тис хворих з коронавірусом

Стриянина пограбували у Львові серед білого дня

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу