ЛОДА попереджає про активізацію на Львівщині гадюк

15:55 10 липня 2014 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомляє в четвер департамент з питань цивільного захисту ЛОДА, за період з 25 квітня до 10 липня обліковано 11 випадків госпіталізації жителів області з діагнозом укус змії.

Як повідомив сьогодні, 10 липня, «Щоденному Львову», департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації, за період з 25 квітня до 10 липня в областічерез укуси змій уже постраждали 11 осіб, в тому числі одна дитина. У повідомленні також сказано:

«Факти, пов’язані з укусами змій, були зафіксовані на території Жовківського район (1 подія), Бродівського (1 подія), Яворівського (1 подія), Самбірського (1 подія), Сколівського (7 подій). Випадків загибелі від отруєння внаслідок укусу змії у 2014 році не зафіксовано.

Західну Україну, в тому числі Львівщину, облюбувала небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах.

Двох однакових гадюк у природі не існує, однак впізнати їхнє забарвлення неважко. Шкіру прикрашає чіткий візерунок (ромбики, трикутники) на сірому тлі. Візерунок може бути коричневим або чорним. Доросла змія сягає 60-70 см завдовжки.

Якщо не чіпати отруйну змію, вона не зробить шкоди. Побачивши Вас, плазун, навпаки, тікатиме. Зазвичай нещасні випадки стаються тоді, коли люди випадково наступають на гадюку, хватають рукою разом з травою, переслідують.

Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин. Після укусу гадюк трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

Щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що в хащах на вас не чатує гадюка.

Якщо Ви на неї все ж натрапили, краще відійти та не зачіпати. Коли ж уникнути лиха не вдалося, не варто піддаватися панічним настроям.

Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко.

Перша допомога при укусах змії:

– перш за все намагайтесь якнайшвидше протягом 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Це дозволяє видалити 30-50 відсотків отрути. Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений гніт, швидко обводять ним порожнину судини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;

– промийте ранку розчином марганцю або перекисом водню та перев’яжіть;

– обмежте фізичні зусилля, щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі;

– змажте місця укусу спиртом, горілкою, одеколоном;

– прикладіть до місця укусу холод, краще міхур з льодом;

– не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо – це ще більше пошкоджує тканину тіла;

– забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу;

– не вживайте алкоголь і препарати, які підвищують тиск.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Життя та здоров’я Ваше і Ваших рідних перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів