2 тисячі архітектурних пам’яток Львівщини не включено у Державний реєстр

12:49 24 вересня 2021 р.

Львівська ОДА вкотре звернеться до Мінкульту щодо включення пам’яток архітектури до Державного реєстру.

Про це йшлося сьогодні, 24 вересня, на нараді у ЛОДА з питань охорони і збереження об’єктів культурної спадщини Львівщини. Серед її учасників були представники профільного департаменту та юридичного управління ОДА, Нацполіції, Прокуратури, Служби безпеки, пише Dailylviv.com.

«Архітектурна спадщина – це один із магнітів Львівщини, які мотивують туристів сюди приїжджати. Та попри економічну складову, пам’ятки архітектури – це перш за все питання культурної спадщини, яку ми зобов’язані зберегти. Упродовж останніх двох років ми бачимо неодноразові незаконні випадки щодо об’єктів архітектурної спадщини. І наше основне завдання - координація дій в частині збереження архітектурної спадщини Львівщини»,-  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.


Як наголосили присутні сьогодні актуальним питанням є внесення архітектурних об’єктів Львівщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (ДРНРУ).

Свої пропозиції Львівська ОДА подала ще на початку 2020 року. Тоді у списку було біля 4 тисяч об’єктів. Рішення прийняли лише по тих пам’ятках, які розташовані на території Львова. Це приблизно 1800  об’єктів. Відтак, ще більш як 2 тисячі архітектурних пам’яток чекають включення у Державний реєстр.

Об’єкти культурної спадщини занесені у ДРНРУ бере держава під охорону.

«Державний реєстр дає можливість в судовому порядку фіксувати, що це дійсно пам’ятка. Адже маємо численні випадки, коли попри те, що згідно із законом про охорону культурної спадщини пам’ятка є пам’яткою незалежно від того чи  є вона в Державному реєстрі, дуже часто судді стають на сторону забудовників чи руйнівників пам’яток опираючись на те, що пам’ятка не внесена в Державний реєстр. І це призводить до безкарних дій по нищенню пам’яток в дуже багатьох випадках»,- зазначив керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Василь Петрик.

Відтак, за підсумками наради Львівська ОДА вкотре звернеться до Міністерства культури України щодо внесення пам’яток Львівщини до Державного реєстру.

Також облдержадміністрація ініціюватиме перед органами місцевого самоврядування розглянути можливість додаткового встановлення засобів відеоспостереження, попереджувальних табличок, межових знаків тощо біля архітектурних пам’яток, які знаходяться на їх території.

Окрім цього, для оперативного реагування на факти знищення та пошкодження архітектурних пам’яток створили обласну Координаційну групу, куди увійдуть дотичні служби.

Зазначимо, що на сьогодні приблизно 2,5 тисячі пам’яток Львівщини внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

У 2021 році всі нерухомі пам'ятки на Львівщині матимуть облікові справи

Долю реставрації Поморянського замку вирішуватимуть у березні

Міністр культури на Львівщині порадив, як рятувати замки

 

 

 

dailylviv.com

До теми

18:24 15 жовтня 2021 р.

Мешканці будинків на перехресті Бандери - Городоцької отримають компенсацію. За незручності

Роботи із влаштування трамвайної інфраструктури на ділянці вул. Городоцької проводитимуть цілодобово, аби зменшити їх тривалість. Натомість мешканцям прилеглих до ремонту будинків запропонують механізм компенсації за потенційні незручності. Таке рішення сьогодні, 15 жовтня, прийняла міська комісія з надзвичайних ситуацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу