Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

10:42 9 квітня 2021 р.

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Вчора очільника управління представили депутатам профільної комісії Львівської обласної ради.

Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Василь Петрик - уродженець Дрогобича, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектури та реставрації Львівської політехніки. Працював науковим співробітником Регіонального науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба”, від 2003 року - головним архітектором державного історико-культурного заповідника у Белзі. Займався проєктною та науковою діяльністю. 

“Я працював з історико-містобудівною документацією та в галузі практичної реставрації пам’яток, архітектурно-археологічних досліджень. Багато років займався пам’яткоохоронною діяльністю, є членом Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Українського національного комітету ICOMOS, маю “бойовий” практичний досвід відстоювання пам’яток. Бували перемоги, але були й поразки. Тому розумію проблеми в системі культурної спадщини України. Перед нами зараз чимало викликів. Мусимо, фактично, перебудувати зараз систему, відповідно до вимог адміністративно-територіальної реформи. Сподіваюся, що мені вдасться якщо не переламати цю складну ситуацію, то бодай зрушити її в позитивному напрямі”, - зазначає Василь Петрик.

Управлінець переконаний, що охорона пам’яток подібна на війну - проти часу і байдужості. А виграти її ми зможемо лише разом, об’єднавши навколо єдиної мети державні та управлінські структури, професійні та громадські середовища. 

“На Львівщині понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток. З них близько восьмиста - національного значення, і за них, згідно з законом, має нести відповідальність Міністерство культури та інформаційної політики. Обласна адміністрація мала би відповідати за місцеві та щойно виявлені пам’ятки. Але, все-таки, це є наша спільна відповідальність. І тут не можна сказати, що громади чи користувачі не є відповідальними. Навпаки - кожен із нас має на собі часточку відповідальності за спадщину. Ми не зробимо нічого самі. Пам’яткоохоронна діяльність - це боротьба за спадщину з часом і байдужістю. Коли людина йде в бій, вона шукає підтримку. Тому я маю надію об’єднати професійне середовище, громадські організації, місцеві громади. Це надзвичайно важлива робота, яка потребує мобілізації багатьох ресурсів. Особливо, кадрових”, - каже новопризначений керівник управління.

Водночас, Василь Петрик сподівається, що йому вдасться повноцінно запустити реставраційні роботи на пам’ятках, бо виділити кошти - недостатньо. В Україні існує потреба коригування нормативних документів та законів, які стосуються охорони культурної спадщини.

“Нам дуже потрібне розуміння та співпраця народних депутатів від Львівщини, бо є потреба у зміні законодавства. Сподіваюся, що важливість спадщини розуміють всі, бо найперше, коли приїздить якась делегація зі столиці чи з-за кордону, гостям ми показуємо наші пам’ятки. Це - наш капітал, наша цінність. Але перед тим, як показувати об’єкти, треба їх реставрувати. А щоб реставрувати, недостатньо просто виділити гроші. Необхідно зробити дієвою систему реставраційних робіт на пам’ятках, створити систему постійного моніторингу пам’яток і залучити широкі кола громадськості та реставраторів до співпраці. 

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Церкву в Ісаях на Львівщині рятують, щоб перетворити її у туристичний магніт

У 2021 році всі нерухомі пам'ятки на Львівщині матимуть облікові справи

dailylviv.com

До теми

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

13:10 24 березня 2021 р.

Ігорю Білозору - 66: у Львові вшанували композитора, лідера ВІА "Ватра"

Сьогодні, 24 березня - день народження народного артиста України, композитора, лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозора. До його могили на Личаківському кладовищі у Львові представники влади, громадськості поклали квіти.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу