Церкву в Ісаях на Львівщині рятують, щоб перетворити її у туристичний магніт

15:32 13 березня 2021 р.

Фото до новини

З обласного бюджету для реставрації дерев’яної церкви Святого Михаїла (1663 р, ох. № 1441) у селі Ісаї Самбірського району пропонують надати цього року мільйон гривень.

Храм є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває на балансі департаменту архітектури ЛОДА і не має користувача. Роботи тут будуть проводитися вже третій рік поспіль.

Про це повідомляє ЛОДА, пише Dailylviv.

Не маючи належного догляду, у 2018 році святиня перебувала в аварійному стані. Тому від від 2019 року тут тривають протиаварійні, а згодом - реставраційні роботи. Загалом за два роки для церкви в Ісаях з обласного бюджету виділено близько 2,15 мільйона гривень. На 2021 рік - попередньо передбачається один мільйон. 

“У реставрації храму дуже важливо, аби процес був безперервним. Тому нам дуже важливо не тільки відреставрувати, а й зберегти унікальні розписи, зробити їх видимими для відвідувачів, вірних і туристів. Власної громади храм не має, у селі є новіша мурована церква. Тому нашою ціллю є відновити та оживити пам’ятку, включити її у перелік загальноукраїнських туристичних магнітів, а через це - показати людям важливість спадщини, її перспективність і її м’яку силу впливати на різні галузі нашого життя”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Крім того, до осені для цього храму фахівці та громада мають створити візію ревіталізації у межах проєкту “Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження”, який департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА реалізовує за підтримки Українського культурного фонду. Також церква є претендентом на участь у конкурсі “Велика реставрація”. 

Довідково

2018-го року, з ініціативи департаменту архітектури ЛОДА, церкву Святого Михаїла в Ісаях включили у програму “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки”. За кошти з обласного бюджету департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації у 2018 році забезпечив коригування проєктно-кошторисної документації, провів експертизу проєкту, відкриті торги та розпочав першочергові невідкладні роботи на пам’ятці. 

1,45 мільйона гривень для продовження реставрації храму в Ісаях було передбачено в обласному бюджеті 2019 року. За ці гроші вдалося укріпити та замінити несучі конструкції даху та куполів, а два куполи над вівтарем та центральною навою - накрити ґонтом. Продовжили роботи з  відновлення дахових конструкцій, зокрема завершення реставрації куполу над приміщенням бабинця у 2020 році. Для цього з обласного бюджету виділено 700 тисяч гривень. З районного бюджету на збереження і відновлення храму гроші не передбачали. 

У підземному переході на площі Митній замість торговельних павільйонів буде мистецька галерея

У світі є 1167 пам'ятників Тарасу Шевченку: МЗС хоче рекорду

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів