Церкву в Ісаях на Львівщині рятують, щоб перетворити її у туристичний магніт

15:32 13 березня 2021 р.

З обласного бюджету для реставрації дерев’яної церкви Святого Михаїла (1663 р, ох. № 1441) у селі Ісаї Самбірського району пропонують надати цього року мільйон гривень.

Храм є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває на балансі департаменту архітектури ЛОДА і не має користувача. Роботи тут будуть проводитися вже третій рік поспіль.

Про це повідомляє ЛОДА, пише Dailylviv.

Не маючи належного догляду, у 2018 році святиня перебувала в аварійному стані. Тому від від 2019 року тут тривають протиаварійні, а згодом - реставраційні роботи. Загалом за два роки для церкви в Ісаях з обласного бюджету виділено близько 2,15 мільйона гривень. На 2021 рік - попередньо передбачається один мільйон. 

“У реставрації храму дуже важливо, аби процес був безперервним. Тому нам дуже важливо не тільки відреставрувати, а й зберегти унікальні розписи, зробити їх видимими для відвідувачів, вірних і туристів. Власної громади храм не має, у селі є новіша мурована церква. Тому нашою ціллю є відновити та оживити пам’ятку, включити її у перелік загальноукраїнських туристичних магнітів, а через це - показати людям важливість спадщини, її перспективність і її м’яку силу впливати на різні галузі нашого життя”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Крім того, до осені для цього храму фахівці та громада мають створити візію ревіталізації у межах проєкту “Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження”, який департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА реалізовує за підтримки Українського культурного фонду. Також церква є претендентом на участь у конкурсі “Велика реставрація”. 

Довідково

2018-го року, з ініціативи департаменту архітектури ЛОДА, церкву Святого Михаїла в Ісаях включили у програму “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки”. За кошти з обласного бюджету департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації у 2018 році забезпечив коригування проєктно-кошторисної документації, провів експертизу проєкту, відкриті торги та розпочав першочергові невідкладні роботи на пам’ятці. 

1,45 мільйона гривень для продовження реставрації храму в Ісаях було передбачено в обласному бюджеті 2019 року. За ці гроші вдалося укріпити та замінити несучі конструкції даху та куполів, а два куполи над вівтарем та центральною навою - накрити ґонтом. Продовжили роботи з  відновлення дахових конструкцій, зокрема завершення реставрації куполу над приміщенням бабинця у 2020 році. Для цього з обласного бюджету виділено 700 тисяч гривень. З районного бюджету на збереження і відновлення храму гроші не передбачали. 

У підземному переході на площі Митній замість торговельних павільйонів буде мистецька галерея

У світі є 1167 пам'ятників Тарасу Шевченку: МЗС хоче рекорду

У Львові директора Музею народної архітектури і побуту оберуть на конкурсі

dailylviv.com

До теми

10:42 9 квітня 2021 р.

Понад 8 тисяч зареєстрованих пам’яток на Львівщині мають нового культурного захисника

Архітектор та викладач Львівської політехніки Василь Петрик за результатами конкурсу очолив управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Рубрика: Культура

22:06 8 квітня 2021 р.

Володимир Одрехівський візьме участь у конкурсі на посаду ректора Академії мистецтв

Відомий український скульптор, педагог, народний художник України Володимир Одрехівський завершив п'ятирічний термін діяльності на посаді ректора Львівської національної академії мистецтв.

Рубрика: Культура

12:50 2 квітня 2021 р.

Розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у римо-католицьких храмах Львова

У неділю, 4 квітня, християни західного обряду святкують Великдень. Чимало святинь нашого міста також відзначатимуть Пасху у цей день. Подаємо розклад онлайн-трансляцій Великодніх Богослужінь у неділю, а також розклад Вігілії, яка розпочинається безпосередньо у суботу ввечері.

Рубрика: Культура

18:18 30 березня 2021 р.

ЛОДА врятувала кам’яницю Стеткевичів на вулиці Замарстинівській від депутатів ЛМР

Кам’яниця Стеткевичів на вул. Замарстинівській, 213 у Львові вже офіційно є щойно виявленою пам’яткою архітектури місцевого значення. Тепер відомий для Львова об’єкт, який кілька місяців намагаються знести для високоповерхової забудови, перебуває під захистом пам’яткоохоронного законодавства.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу