Міністр культури на Львівщині порадив, як рятувати замки

17:14 13 лютого 2021 р.

Фото до новини

Сьогодні із робочим візитом Львівщину відвідав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

У межах поїздки очільник Міністерства спільно з головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким та керівником Львівської галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарасом Возняком оглянули відреставрований дах монастиря Капуцинів  в Олеську та обговорили подальші кроки для  відновлення та збереження архітектурної спадщини в області.

“Львівщина має на своїй території найбільше пам’яток архітектури серед усіх областей України. Так, більша частина з них потребує реставрації.  Силами обласного бюджету, це 22 мільйони гривень, які передбачені на цей рік, ми не можемо відновити навіть якусь достатню частину об’єктів, які потребують реставрації. Навіть якщо врахувати, що кожна обласна програма передбачає співфінансування від громади, на території якої перебуває пам’ятка. Тому програма “Велике будівництво в культурі” для нашої області дає надію на збереження і відновлення пам’яток, які є в критичному стані. До програми “Велике будівництво в культурі” восени Львівська ОДА запропонувала 24 об’єкти. Ми сподіваємось на фінансування, щоб охопити реставраційними роботами якомога більше пам’яток. Зазначу, що в обласній програмі ми закладаємо можливість співфінансування виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкти, які пропонуємо до участі у Великій реставрації. 2021-й справді може стати роком культури. Хто пам’ятає історію, той має майбутнє, і ми зробимо усе, щоб стати європейською культурною державою”, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко розповів про два законопроекти - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові» та  “Про державно-приватне партнерство у сфері культури”.

“Є приклади, коли деякі занедбані об’єкти, в тому числі на Львівщині, віддавали в концесію, результат не дуже оптимістичний. Ці об’єкти по десять років простоювали. Режим концесії для замків не зовсім спрацьовує, у даному випадку йдеться про залучення приватних інвестицій у створення інфраструктури. Крім збереження і набування нового змісту експозиціям, бажано, щоб тут була розвинена інфраструктура, а це можна робити завдяки приватним інвестиціям. Цей баланс поєднання і приватного, і державного фінансування ефективно працює в інших сусідніх країнах. І ми його хочемо запустити в Україні”, - підкреслив Міністр.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів