На Львівщині назвали найбрудніші ріки: що у воді

14:00 7 березня 2023 р.

Фото до новини

Спеціалісти Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну щомісяця здійснюють моніторинг якості поверхневих вод на 23-х затверджених пунктах спостережень.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Йдеться про ділянки в межах української частини басейну р. Вісла (у т. ч. на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу і на 6-ти – в межах суббасейну Сяну). Моніторинг проводять для узагальнення і аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів. 

Аналізи якості води включають визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води: вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів.

У січні 2023 року найнижчі показники якості води виявили:

у р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, важких металів, пестицидів тощо;

у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;

у р. Марунька нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;

у р. Свиня нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (грудень 2022 р.), поліпшилася якість води у р. Полтва (с. Кам’янопіль), у верхів’ї р. Західний Буг, у р. Свиня (с. В’язова) та в р. Вишня (м. Мостиська, с. Черневе). В інших річках якість води суттєво не змінилася.

Не пийте воду з двох популярних джерел у Стрийському районі: вона шкідлива

У Стрийському районі назвали населені пункти, де у воді бракує йоду

На Дрогобиччині через неякісну воду в 7 разів збільшилася динаміка інфекційних захворювань

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів