У Львові половина джерел з "питною водою" забруднена кишковою паличкою

13:49 1 липня 2014 р.

Фото до новини

Львівський міський відділ Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у 2014 році провів дослідження 22 проб води з каптажів-джерел. За мікробіологічними показниками, 45% проб води не відповідають вимогам санітарного законодавства. Вони забруднені бактеріями групи кишкової палички.

У Львові каптажі-джерела є  у Стрийському парку, парку «Залізні води» (на вул. Тернопільська та вул. Мишуги), також є два джерела в лісопарку «Погулянка». Окрім того, джерела розташовані за адресами: вул. Замкова, вул. Шевченка, 8, вул. Б. Хмельницького, 24 (біля бази відпочинку «Винниківське озеро»), вул. Незалежності, 12, вул. Львівська та у с. м. т. Винники (вул. Лермонтова, 6).

Лікар з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень М. Задорожна попереджає, що, з метою запобігання забруднення води в каптажі-джерелі, необхідно щорічно чистити джерела і турбуватись про благоустрій прилеглої території. «Каптажі-джерела слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території вище за течією ґрунтових вод на відстані, не меншій, ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту, та не меншій, ніж 50 м від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, інших місць забруднення ґрунту та підземних вод. З території каптажа-джерела має бути відведення поверхневого стоку», - розповідає лікар М. Задорожна.
Питну воду з джерела можна споживати тільки тоді, коли вода відповідає усім санітарним вимогам. Зберігати її у власній тарі не варто довше, ніж 24 години, за умов її зберігання у чистій закритій посудині, при температурі від 5° C до 20° C.

Довідка

Мікробіологічні показники (мікробне забруднення) – показники епідемічної безпеки питної води, перевищення яких може призвести до виникнення інфекційних хвороб у людини і отруєнь, пов’язаних зі споживанням такої води. Каптаж-джерело – це інженерна водозабірна споруда, призначена для збирання джерельної води в місцях її довільного виходу на поверхню.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів